پست وبلاگ

نخستین فارغ التحصیل دکترای مدیریت گردشگری در ایران

رساله دکتری زهرا نادعلی پور با عنوان «ارائه مدل رقابت‌پذیری پایدار مقصد گردشگری» با راهنمایی دکتر محمدحسین ایمانی خوشخو و مشاوره اساتید دکتر عبدالرضا رکن الدین افتخاری و دکتر مهدی پورطاهری امروز در محل سالن شهدای جهاد دانشگاهی دانشگاه علم و فرهنگ با داوری دکتر زاهدی، دکتر رضوانی، دکتر علی حسنی و دکتر منوچهر جهانیان، از اعضای شورای تخصصی گروه مدیریت گردشگری مقطع دکتری، برگزار شد و در پایان داوری‌ها نمره ۱۹ را کسب کرد. گفتنی است دکتر زهرا نادعلی در پایان جلسه دفاع نیز سوگند نامه خود را ادا کرد.

در این رساله، زهرا نادعلی‌پور بزرگترین چالش شهر اصفهان را به عنوان مقصد گردشگری، معضلات زیست‌ محیطی همچون آلودگی هوا و خشک‌شدن زاینده‌رود دانست و خاطرنشان کرد: زیرساخت‌ها و منابع شهر اصفهان در حال استهلاک است و در صورت بی‌توجهی به اصول توسعه پایدار و عدم تجدیدنظر در بحث برنامه‌ریزی و مدیریت مقصد در چند سال آینده شهر اصفهان جذابیت گردشگری خود را از دست داده و به وسیله رقبا از میدان به در خواهد شد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *