پست وبلاگ

اعطای وام میلیونی به فعالان گردشگری استان اردبیل

به گزارش اکوتو ، قادر تقی‌زاده ظهر امروز در جلسه بررسی زیرساخت‌های گردشگری اردبیل با اشاره به پیگیری‌های معاونت گردشگری این اداره کل در راستای تفاهم نامه دفتر هماهنگی و توافق‌های ملی گردشگری معاونت گردشگری سازمان با بانک کارآفرین امید اظهار داشت: ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات به دفاتر خدمات مسافرتی فعال در حوزه طبیعت‌گردی و اقامتگاه‌های بوم‌گردی از سوی این بانک به متقاضیان پرداخت می‌شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با بیان اینکه سود تسهیلات ارائه شده ۴ درصد خواهد بود، افزود: تسهیلات یاد شده در مدت زمان پنج سال، در ۵۴ قسط با احتساب ۶ ماه تنفس از زمان اعطای تسهیلات به طور کل در طول ۶۰ ماه پرداخت خواهد شد.

وی سقف تسهیلات ارائه شده برای هر طرح یا دفاتر خدمات مسافرتی را یک میلیارد ریال دانست و بیان کرد: پرداخت ماهانه اقساط در صورت پرداخت یک میلیارد ریال از سوی بهره بردارن و مدیران عامل تأسیسات گردشگری یادشده ماهانه در حدود ۲۰ میلیون ریال است.

تقی‌زاده در مورد فرآیند اعطای تسهیلات به تأسیسات گردشگری گفت: متقاضیان باید فرم‌های تهیه شده از سوی بانک کارآفرین امید را تکمیل و به همراه طرح توجیهی به این اداره کل ارائه کنند و اداره کل نیز پس از تکمیل مدارک و بررسی کارشناسی و اخذ فرم‌ها و طرح‌های رسیده موراد را به دفتر هماهنگی و توافق‌های ملی معاونت گردشگری سازمان ارسال کرده که پس از تصویب کلیات طرح، به شعبات استانی بانک کار آفرین برای اجرا ارسال می‌شود.

وی تصریح کرد: تاکنون از بین پروژه‌های ارسالی، طرح های دفتر خدمات مسافرتی مهسان گشت و دفتر خدمات مسافرتی میراث سفر که در حوزه طبیعت گردی فعال بودند و طرح اقامتگاه بوم گردی ملک سوئی مشگین شهر با مجموع ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال تصویب شده که این طرح‌ها برای پرداخت در اختیار بانک‌های عامل و شعبات شهرستانی قرار گرفته است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل اظهار کرد: در حال حاضر پیگیری‌های لازم در رابطه با تکمیل پرونده و بررسی کارشناسی طرح‌ها برای اعطای تسهیلات به سایر طرح‌ها در حال انجام است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *