پست وبلاگ

دفاع تمام قد از داوري كه تا ۳ نمي تواند بشمارد!

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ كميته داوران، طي سال هاي اخير، سرپوش هاي فراواني بر روي عيب و نقص داوران خود گذاشته است. آنها ابتدا محسن تركي را پس از آن اشتباه فاحش تاريخ ساز از صحنه فوتبال محو كردند، اما دوباره سعي كردند با سپردن بازي هاي مهم به اين داور، بنوعي وانمود كنند كه تركي در حال حاضر يكي از بهترين داوران ايران است! اين در حالي ست كه اين داور پس از بازگشت دوباره به ليگ، دوباره اشتباهات تأثيرگذاري را مرتكب شده است.

پس از آن نوبت به محسن قهرماني رسيد، اين داور در اولين بازگشت خود پس از محروميت طولاني مدت، دوباره سر از اصفهان در آورد تا دوباره حريف مقابل سپاهان، حسابي از قضاوت داوري شاكي باشد.

اما حساب فغاني جدا از دو داور قبلي ست، چرا كه تنور خاطرات تلخ حاصل از اشتباهات سريالي هفتهفته پاياني ليگ فصل قبل هنوز داغ است. فغاني كه يك تنه معادلات قهرماني را برهم زد، ابتدا به ۳ ماه محروميت محكوم شد. محروميتي كه در تعطيلات بين دو ليگ، جايي كه هيچ بازي اي برگذار نشد، اعمال شد!

پس از آن، ۳ بازي نخست ليگ را به شرق فرستاده شد تا در آنجا به قضاوت بپردازد! پس از بازگشت، قضاوت يك بازي ليگ يكي بر عهده فغاني گذارده شد كه از قضا همان ديدار را نيز به جنجال كشاند.

فغاني در فصل حاضر، اشتباهات تأثير گذار بسياري مرتكب شده است. اما اوج اين اشتباهات در بازي امروز جام حذفي بين دو تيم نفت تهران و پديده مشهد كاملاً مشهود بود. در حالي كه تا پايان ضربه پنالتي سوم، نفت، ۳ بر ۲ از پديده پيش بود. با اوت شدن پنالتي چهارم پديده، عليرضا فغاني به اشتباه بازي را تمام شده فرض كرد! اشتباهي كه در اين سطح غير قابل قبول است. حال بايد از مسؤلين كميته داوران پرسيد، داوري كه حتي از عهده شمارش تا عدد “سه” نيز بر نمي آيد آيا صلاحيت اين همه حمايت را داشت يا نه!؟

شايد بهتر است كميته داوران به جاي سرمايه سوزاني روي داوراني كه امتحان خود را پس داده اند، روي داوران جوان سرمايه گذاري منطقي كند.

درباره ی طاهر صاحبی

مقالات مرتبط

2 دیدگاه در “دفاع تمام قد از داوري كه تا ۳ نمي تواند بشمارد!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *