پست وبلاگ

اتمام بهسازی باند اصلی فرودگاه‌ امام خمینی تا نیمه مرداد

معاون عملیات هوانوردی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی از آغاز بهسازی باند این فرودگاه خبر داد و گفت: عملیات عمرانی در باند اصلی به هیچ عنوان موجب اختلال در انجام پروازها نمی‌شود و کوچک‌ترین تاخیری رخ نخواهد داد.
علیرضا مجذوبی اظهار داشت: با توجه به اینکه باند اصلی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) به طول هزار و ۴۶۰ متر وضعیت مطلوبی نداشت بازسازی آن از ماه جاری آغاز شد که تاکنون حدود ۵۰ درصد از این باند بهسازی شده و در ۳ هفته آینده بازسازی آن به سرانجام می‌رسد.
وی با بیان اینکه اوج پروازهای فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) در ساعات بعدازظهر و شب است، گفت: عملیات بهسازی باند توسط پیمانکار از ۶ صبح آغاز می‌شود و تا بعد از ظهر ادامه دارد که و سپس باند از ساعت ۲۲ تا ۶ صبح روز بعد برای پرواز عملیاتی است.

معاون عملیات هوانوردی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) تاکید کرد: در زمان انجام عملیات بهسازی باند اصلی فرودگاه، پروازها در این ساعات از باند اضطراری انجام می‌شود و عملیات بهسازی باند اصلی به هیچ عنوان موجب اخلال در پروازها نمی‌شود و کوچک‌ترین تاخیری به این دلیل رخ نمی‌دهد.

وی درباره آخرین وضعیت احداث باند جنوبی فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) نیز، گفت: این باند به طول حدود ۴ کلیومتر که در حال ساخت است که با بهره‌برداری از آن امکان نشست و برخاست همزمان هواپیما در دوباند فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) فراهم می‌شود.

مجذوبی با بیان اینکه در حال حاضر در هیچ‌یک از فرودگاه‌های ایران قابلیت نشست و برخاست همزمان در دوباند وجود ندارد، افزود: فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) نخستین فرودگاهی خواهد بود که امکان پرواز در دو باند به صورت همزمان را فراهم می‌کند زیرا فاصله خطوط مرکزی باند فعلی با باند در حال ساخت بر اساس استانداردهای بین‌المللی است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *