پست وبلاگ

اعطای وام بلاعوض به خریداران موتورسیکلت‌های برقی + چزئیات

اعطای وام بلاعوض به خریداران موتورسیکلت‌های برقی + چزئیات

موتورسیکلت‌های شهر تهران یکی از منابع مهم آلودگی هوا، آلودگی صوتی و سوانح ترافیکی هستند. در کنار سایر روش‌های حل معضل موتورسیکلت‌های تهران از روش‌های کاهش استفاده از موتورسیکلت تا قوانین سختگیرانه‌تر، استفاده از موتورسیکلت برقی نیز به عنوان یک راهکار جدی در دستور کاری شهرداری تهران قرار گرفته است.

مازیار حسینی معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار تهران در این باره اعلام کرد: قرارداد حمایت از خریداران موتورسیکلت برقی با حمایت مالی معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران، میان لیزینگ بانک شهر و شرکت سایپا به منظور اعطای تسهیلات بلاعوض ۲٫۵ میلیون تومانی به خریداران موتورسیکلت‌های برقی‌ امضا شد. بر اساس این قرارداد، شهرداری تهران مبلغ ۲٫۵ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض به ازای هر دستگاه موتورسیکلت برقی به شرکت سایپا پرداخت می‌‌کند تا هنگام خرید موتورسیکلت، توسط شهروندان، از مبلغ نهایی فاکتور کسر شود.

حسینی در این باره افزود: شهرداری تهران دخالتی در بازار خرید و فروش موتورسیکلت‌های برقی ندارد اما از هرگونه خریدی در این زمینه حمایت می‌‌ند. علاوه بر سایپا، سایر شرکت‌هایی که موتورسیکلت برقی استاندارد پلاک شده دارند نیز می‌توانند قراردادهای مشابهی منعقد کنند.

به گفته معاون شهردار تهران، خریداران می‌توانند به جای کمک بلاعوض ۲٫۵میلیون تومانی، وام لیزینگ ۶٫۵میلیون تومانی بدون بهره نیز دریافت کنند. شهرداری تهران آمادگی دارد قراردادهای مشابهی با سایر لیزینگ‌های معتبر با این شرایط منعقد کند.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه هنوز تعداد موتورسیکلت‌های برقی پلاک شده در کشور به حد کافی نرسیده اما این قرارداد در جهت تسهیل‌گری برای تأمین این محصول مورد نیاز تهران منعقد شده است.

گفتنی است شهرداری تهران همچنین در حال احداث ایستگاه‌های شارژ موتورسیکلت برقی در منطقه ۱۲ است تا با ارائه شارژ رایگان، گامی مهم در تردد موتورسیکلت‌هایی بردارد که هیچ یک از معابر شهری قلب پایتخت از آلودگی صوتی و هوایی آنها در امان نیست.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *