پست وبلاگ

استقبال ۱۹۰۰ نفری از وام ۸۰ میلیونی مسکن بسیار عالی است؟

به گزارش گروه اقتصادی اکوتو ، وزیر راه و شهرسازی صبح امروز با اشاره به استقبال بسیار خوب مردم از صندق پس انداز مسکن یکم گفت: در ۱۸ روز کاری که این طرح آغاز شد متقاضیان ۷۸ میلیارد تومان در این صندوق سپرده گذاری کرده اند که این بسیار عالی است.

منتقد همیشگی طرح مسکن مهر با بیان این‌که از همه راه هایی که بتواند خرید مسکن را برای مردم تامین کند حمایت می‌کنم، افزود: مردم در آینده نیز از صندوق پس انداز مسکن یکم استقبال بیشتری خواهند کرد، تسهیلاتی که در این صندوق پیش بینی شده کمک خوبی به متقاضیان است اما مردم برای این سپرده گذاری در این صندوق به زمان احتیاج دارند.

به گزارش تسنیم گرچه وزیر مسکن و شهرسازی دولت سازندگی جزئیات این سپرده‌گذاری را اعلام نکرده، اما با توجه به این‌که حداقل متوسط موجودی در هر دورهتسهیلات، ۱۳٫۵ میلیون برای وام ۸۰ میلیونی، ۱۰ میلیون برای وام ۶۰ میلیونی و ۶٫۷ میلیون تومان برای وام ۴۰ میلیون تومانی است می‌توان به طور تقریبی مشخص کرد چه تعداد افرادی برای دریافت وام‌های جدید مسکن سپرده‌گذاری کرده‌اند.

از آن جاکه دریافت کل مبلغ وام‌های مذکور حدود سه سالی (با توجه به حداقل موجودی در هر دوره تسهیلات) زمان می‌برد و تا آن زمان مشخص نیست که چه اتفاقی برای قیمت مسکن روی می‌دهد اکثر متقاضیان ۵۰ درصد مبلغ وام مورد را نظر را سپرده‌گذاری می‌کنند تا بتوانند از کل وام (۸۰، ۶۰ و ۴۰ میلیون تومان) در مدت حدود ۶ ماهه استفاده کنند. بر این اساس چنانچه ۷۸ میلیارد تومان اعلام شده از سوی آخوندی را در خصوص وام ۸۰ میلیونی در نظر بگیریم و آنرا بر ۵۰ درصد مبلغ وام یعنی ۴۰ میلیون تومان تقسیم کنیم تعداد افراد سپرده‌گذار در ۱۸ روز کاری ۱۹۵۰ نفر خواهد بود.

در خصوص وام ۶۰ میلیونی تعداد سپرده‌گذاران به ۲۶۰۰ نفر و در وام ۴۰ میلیونی تعداد سپرده‌گذاران به ۳۹۰۰ نفر افزایش می‌یابد. با توجه به  این اعداد و ارقام می‌توان گفت استقبال مردم از حساب صندوق پس‌انداز یکم در حد نامیدکننده‌ای بوده تا بسیار عالی.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *