پست وبلاگ

اسمارت‌فون‌ها عامل تحولات زندگی در چند سال آینده

به گزارش اکوتو ، رسول سرائیان در دومین کنفرانس “دولت همراه، آرمان شهر الکترونیک” با بیان اینکه در پنج سال آینده تأثیرات بنیادی در روند دیجیتالی شدن زندگی مردم شکل می‌گیرد، اظهار کرد: این تغییرات پارادایم‌های جدید را شکل می‌دهد و تغییرات اساسی در کسب‌و‌کار، سبک زندگی و رفتار مردم ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه تلفن همراه نقش اصلی را در تغییر این پارادایم ایفا می‌کند، گفت: جوانان نسل هزاره سوم که به آنها نسل y (جوانان بین ۱۲ تا ۳۲ سال) می‌گویند مهم‌ترین بخش از نیروی کار تا پایان سال ۲۰۲۰ را تشکیل می‌دهند که برخلاف نسل قبل، معلم والدین خود هستند و چگونگی استفاده از تکنولوژی را به آنها آموزش می‌دهند.او در ادامه گفت: نسل y از نظر اقتصادی بیشترین پول را در دنیا خرج می‌کند و ارزش اقتصادی آنها بیش از ۲٫۵ تریلیون دلار است. ۸۰ درصد این نسل اسمارت‌فون دارند و ۹۴ درصد آنها از این طریق به اینترنت وصل می‌شوند.

عضو هیأت مدیره همراه اول تصریح کرد: دولت همراه دولتی است که بتواند با استفاده از تکنولوژی‌های جدید بهره‌وری خود را بالا برد. همراه اول از سال گذشته بحثی جدی را در این زمینه شروع کرده است و با استفاده از دو پلت‌فرم داخلی و خارجی به قوه قضائیه، وزارت بهداشت، شرکت پست، شهرداری تهران، وزارت ورزش و جوانان، نیروی انتظامی و برخی ارگان‌های دیگر بر بستر سرویس‌های USSD، SMS، IVR و اپلیکیشن، خدمت‌رسانی می‌کند.

سرائیان با بیان اینکه ظرف یکسال گذشته بالای ۴۰ میلیون اسمارت‌فون در ایران خریداری شده است، گفت: دولت باید یک الزام استراتژیک در مورد تحولات پارادایم جدید نوآوری داشته باشد و یک پروژه ملی در این زمینه تعریف شود تا با بومی‌سازی این تغییرات، خودمان در داخل کشور رشد و بهره‌وری را به دست گیریم.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *