پست وبلاگ

آماده سازی مدارس برای اسکان زائران اربعین در قم

به گزارش اکوتو ، سومین جلسه ستاد تسهیلات زائران استان قم عصر امروز در سالن امام رضا (ع) استانداری سابق قم برگزار شد و مسئولان استان قم به تشریح برنامه‌ریزی‌های کمیته‌های یازدهگانه ستاد تسهیلات زائرین استان قم در پیاده روی اربعین پرداختند.

اکبررضایی مدیر حج و زیارت استان قم در این جلسه با اشاره به اینکه وضعیت صدور روادید در استان قم وضعیت عادی است، اظهار داشت: در حال حاضر می‌توانیم ویزا گروهی را به روز صادر کنیم و برای کسانی هم که اصرار داشتند که ویزای فردی بگیرند هم اقدام لازم صورت گرفته است.

مدیر حج و زیارت استان قم با بیان اینکه هیچ نارضایتی تا به امروز گزارش نشده است و فعالیت کنسولی عراق در قم هم تا ۱۲ آذر ماه ادامه دارد و هم دولت ایران و هم دولت عراق تاکید دارند که به هیچ وجه زائران بدون ویزا نباید به مرزهای چزابه و مهران سفر کنند.

وی افزود: برای بیمه زائران هم اعتباری تخصیص داده شده است و در قالب سه طرح ۱۸ هزار تومانی، ۲۸ هزار تومانی و ۴۸ هزار تومان برنامه ریزی شده است.

رضایی خاطرنشان کرد: امسال امر پذیرایی و اسکان زائران سه روز زودتر انجام شده است و برای ادامه یافتن آن تا سه روز بعد از اربعین باید کمک‌های بیشتری ارسال شود که در این زمنیه سایت موکب راه اندازی شده است.

سید کرم الله حسینی رئیس پلیس راهور استان قم نیز با بیان اینکه پیش بینی‌ها لازم برای کنترل ترافیک اربعین در استان قم انجام شده است، اظهار داشت: بر اساس پیش بینی پیاده روی حرم تا جمکران برنامه ریزی شده است و نباید توجه به پیاده روی اربعین ما را از مدیریت برنامه‌های عزاداری در قم بازدارد.

رئیس پلیس راهور استان قم با اشاره به اینکه جو بسیار بدی به دلیل دلال بازی‌ برخی از سودجویان علیه ایرانی‌ها ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: اگر این مسئله کنترل نشود و جلوی آن گرفته نشود به یک جمع زیاد و کلان تسری پیدا می‌کند و کنترل این حجم سخت می‌شود.

فعالیت ۱۰ قطار قم- خرمشهر

فرشاد زادخور مدیر کل راه آهن استان قم نیز از فعالیت ۶ رام قطار فوق العاده در مسیر قم- تهران خبرداد و گفت: ۱۰ رام قطار قم- خرمشهر به ایستگاه محمدیه اضافه شده است و تا به امروز نزدیک به ۳ هزار نفر از این طریق اعزام شده‌اند.

سرهنگ وحید مقدم دبیر شورای ترافیک استان قم هم در این جلسه با بیان اینکه ۱۲ مصوبه در امور ترافیک و حمل و نقل برای برنامه ریزی شده است، اظهار داشت: پلیس راهور برنامه ریزی‌های لازم را انجام داده است و با هماهنگی شهرداری پارکینگ‌ها ساماندهی وآماده سازی شده است و با توجه به اینکه اربعین شب چهارشنبه است نیاز است که کنترل ترافیک در جمکران به صورت ویژه انجام شود.

دبیر شورای ترافیک استان قم افزود: ۵۰ دستگاه اتوبوس در مرز مهران در حال رفت و برگشت هستند که باید به موقع برگردند و در شهر قم به حمل و نقل کمک کنند.

محسن اروجی مدیرکل مدیریت بحران استان قم با اشاره به اینکه ۳ جلسه در کمیته مدیریت بحران ستاد اربعین تشکیل شده است، اظهارداشت: نیروهای هلال احمر در حرم حضرت معصومه (س) و مسجد جمکران ساکن دارند و ۳۴ نیروی امدادی درپیاده روی اربعین آماده خدمت رسانی هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استان قم با بیان اینکه ۸۵ پزشک و پرستار در قالب نیروهای امدادی در قم فعال هستند، خاطرنشان کرد: ۶ بیمارستان و آتش نشانی شهرقم و شهرهای اطراف از روز سه شنبه در حال آماده باش کامل هستند.

اعزام ۳۴ نیروی امدادی به عراق

محمد گل فشان مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم اظهار داشت: تیم موکب امدادی حضرت معصومه(س) که ۳۴ نفر بوده‌اند داروی لازم موکب هم از کربلا تأمین شده است.

وی افزود: تیم امدادی برای مسجد مقدس جمکران هم برنامه ریزی شده و اقدامات برای تجهیز شاه جمال هم با توجه به اسکان زائران در این منطقه برنامه ریزی شده است.

احمد حاجی زاده معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران هم با بیان اینکه در مسجد جمکران در دو موضوع فرهنگی و خدماتی در موکب برنامه ریزی شده است، اظهار داشت: استقبال زائران از موکب جمکران بی نظیر بوده است به خصوص در بخش کودکان بازدید بسیاری داشته‌ایم.

معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه هر شب ۱۵۰۰ نفر اسکان در موکب جمکران داریم، خاطرنشان کرد: سال گذشته اعلام شده بود که راهپیمایی اربعین نداریم اما مردم آمدند امسال با توجه به اینکه اربعین چهارشنبه است باید منتظر زائران بیشتری باشیم و باید به این مسئله نیز توجه کنیم و نباید در خدمت گزاری به زائران قم کم گذاشته شود.

شناسایی آژانس‌های هواپیمایی متخلف

مهدی ریاضی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قم نیز با اشاره به برخی از گزارشات در رابطه با گران فروشی بلیط های عراق برخی از آژانس‌های هوایی، اظهار داشت: گشت‌های مشترکی با اداره کل صنعت، معدن و تجارت داشتیم و ۳۰ آژانس مسافربری متخلف شناسایی شدند.

وی افزود: در بازرسی ازپایانه ها هم گزارشی از تخلف مشاهده نشد و دراطراف حرم و جمکران هم گشت‌های نظارتی فعال خواهند بود.

حمیدرضاشیخ الاسلام مدیرکل آموزش و پروش استان قم نیز در رابطه با اسکان زائران در مدارس گفت: ۴۰۰ کلاس در ۴۰ مدرسه از روز سه شنبه پذیرای زائران است.

سید مهدی صادقی استاندار قم نیز در پایان جلسه با بیان اینکه امسال استان قم با ۱۵ موکب در پیاده روی اربعین حضور دارد، اظهار داشت: این برای اولین بار است که استان قم ۱۵ موکب دارد و تا به امروز کار بر اساس برنامه ریزی‌های لازمه صورت گرفته است و از برنامه عقب نمانده‌ایم.

وی افزود: با همت گروه‌های مردمی کار پیاده روی اربعین به نحوی انجام شده است که در چارچوب‌های ساختاری نمی‌گنجد و تنها در قالب فعالیت‌های دلی و معنوی می‌گنجد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *