پست وبلاگ

شهرستان نایین قطب گردشگری استان اصفهان می شود

به گزارش اکوتو، سهراب مظفر نجفی پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل روز خبرنگار در جمع اصحاب رسانه شهرستان نایین با گرامی‌داشت سالروز شهادت خبرنگار شهید، محمود صارمی اظهار داشت: فعالیت اصحاب رسانه در شهرستان نایین در طول یک‌سال گذشته بسیار خوب بوده و با وجود پهنه گسترده فعالیت، خروجی اخبار و اطلاعات آنان در بسیاری موارد در استان، کشور و حتی جهان مطرح شده است.

وی افزود: شهرستان نایین جایگاه ویژه‌ای در فرهنگ، هنر، علم، دانش، سیاست و فقه داشته و تاریخ غنی شفاهی، مکتوب و مصور دارد و این فعالیت خبرنگاران را بسیار سخت‌تر می‌کند.

فرماندار نایین تصریح کرد: نایین با قرار گرفتن در اقلیم خشک و کویری و حوزه کم آب شرق استان اصفهان، مدتی با برخی ناملایمات روبرو بوده که این امر سبب کاهش نرخ جمعیت شده که البته با توجه به ظرفیت‌ها موجود این گستره سرزمینی، توانایی ۲ برابر جمعیت موجود را دارد که این موضوع نیز یکی دیگر از وظایف خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان است که به جذب سرمایه‌گذار، و افزایش نرخ جمعیت شهرستان کمک کنند.

وی گفت: شهرستان نایین شهرهای تاریخی و خوبی مانند انارک، بافران و نایین دارد که ظرفیت‌های بسیاری دارند که این خود دست خبرنگاران و اصحاب رسانه را در عرصه نشر اطلاعات و اخبار باز گذاشته است و همچنین فضا را برای جولان دادن در نشر خبر و قلم فرسایی درباره وضعیت شهرستان و انتقال آنچه که مردم توقع دارند، مهیا کرده است.

نجفی تصریح کرد: اصحاب رسانه، سالم ترین، سریع ترین و خالص‌ترین مسیر ارتباطی را با مردم دارند اگر به وظیفه خود اشراف کامل داشته باشند و حق مسئولیت و وظیفه خود را ادا کنند.

وی افزود: اصحاب رسانه در نایین با مشکلات، کمبودها و نداشته‌های بسیاری روبرو هستند که ما نیز در جریان هستیم که در این راستا امسال بودجه ویژه‌ای در کمیته برنامه‌ریزی برای ساماندهی مشکلات تجهیزات و رفع نواقص دفتر خبری شهرستان به تصویب رسیده است.

فرماندار نایین با اشاره به روی کارآمدن دولت تدبیر و امید و ایجاد فضای باز رسانه‌ای گفت: خبرنگاران حلقه واسط بین حاکمان، مسئولان و مردم هستند و باید انتقال دهنده نیازها و توقعات دوطرف آن هم با رعایت اصول بی طرفی باشند که خوشبختانه فضای حاکم بر مطبوعات و رسانه‌های کشور با آمدن دولت تدبیر و امید بسیار مناسب‌تر از قبل گشته است.

وی بیان کرد: در چنین شرایطی شهرستان نایین نیز با توجه به داشته‌ها و ظرفیت‌های زیادی که در زمینه میراث و ابنیه تاریخی، فضاهای طبیعی بکر و گردشگری زیست بومی، گردشگری معدنی و صنعتی و همچنین ظرفیت‌هائی که در زمینه سرمایه گذاری معدنی و صنعتی دارد، می‌تواند از فضای موجود کشور استفاده کرده و به جذب سرمایه گذار و گردشگر بپردازد که البته در این راه مردم، مسئولان و اصحاب رسانه وظیفه‌ای خطیر دارند.

نجفی با اشاره به اینکه میراث فرهنگی در تاریخی‌ترین شهرستان استان یعنی نایین فقط یک نمایندگی دارد، خاطرنشان کرد: ما آمادگی کامل داریم که نایین را به یکی از قطب‌های گردشگری استان تبدیل کنیم و در این راه پیگیر افتتاح و راه‌اندازی اداره میراث فرهنگی در شهرستان نایین هستیم.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *