پست وبلاگ

اصفهان ،شهر جهانی صنایع دستی شد

گروه گردشگری و میراث فرهنگی اکوتو ؛ مهدی جمالی‌نژاد با اشاره به ثبت شهر تاریخی اصفهان به‌عنوان شهر جهانی صنایع دستی اظهار داشت: آخرین نشست تخصصی اجلاس منطقه‌ای آسیا ــ اقیانوسیه، شورای جهانی صنایع دستی در تاریخ ۵ سپتامبر ۲۰۱۵ [۱۴ شهریور ماه] تشکیل جلسه داد که بر‌اساس این نشست شهر تاریخی اصفهان به‌عنوان «شهر جهانی صنایع‌دستی» به ثبت رسید.

وی افزود: ارتقای جایگاه ملی و بین‌المللی صنایع دستی کشور، توسعه بازارهای جهانی و زمینه‌سازی برای حضور پررنگ صنایع دستی اصفهان در عرصه‌های بین المللی از نتایج آن به شمار می‌رود.

شهردار اصفهان بیان کرد: همچنین توسعه دیپلماسی گردشگری، فرهنگی و افزایش اشتیاق گردشگران برای سفر به شهر تاریخی اصفهان از نتایج این اقدام مهم به شمار می‌روند.

وی تصریح کرد: به‌منظور گرامی‌داشت این رویداد مهم که زمینه درخشش بیش‌ازپیش فرهنگ غنی اصفهان و دستاوردهای هنر دیرین این شهر را فراهم کرده، در مهر امسال، جشن باشکوهی با عنوان «شهر خلاق صنایع دستی در جهان» در اصفهان  برگزار می‌شود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *