پست وبلاگ

انتقال معاونت میراث فرهنگی به شیراز زیانبار بود

«اسدالله درویش امیری» روز پنجشنبه در نشست انجمن میراث فرهنگی البرز با بیان اینکه انتقال معاونت میراث فرهنگی در سال های گذشته به شیراز مشکلاتی به وجود آورد، اظهار داشت: همزمان با این انتقال، کتابخانه مرکزی میراث فرهنگی هم به استان فارس برده شدکه نگهداری نامناسب اسناد، مدارک و کتاب ها سبب آسیب رسیدن به بخشی از آن ها شد.
درویش امیری گفت: با استقرار دولت تدبیر و بازگشت معاونت میراث فرهنگی و صنایع دستی به تهران بخشی از کتاب ها و اسناد ترمیم و صحافی شدند.معاون میراث فرهنگی اظهار داشت: در این میان تعدادی سند تاریخی کشور گم شدند.
وی افزود: در سال های گذشته نیز نسبت به میراث طبیعی کشور غفلت هایی صورت گرفته است.درویش امیر در بخش دیگری از سخنانش گفت: تعیین حریم آثار باستانی کشور نیاز به حمایت جدی از سوی مردم و مسوولان دارد.
وی ادامه داد: تعیین حریم، مقدمه مرمت و بازسازی آثار باستانی است که نباید این اصل به فراموشی سپرده شود.درویش امیری درخصوص تملک کاخ مروارید کرج گفت: قرار است به زودی نشستی با حضور استاندار البرز و دادستان کرج در این زمینه برگزار شود.
همچنین در این نشست مدیرکل امور موزه های کشور گفت: بدون مشارکت مردم حفاظت از آثار تاریخی و باستانی کشور محقق نمی شود و باید مردم در این زمینه با مسوولان همراه و همگام باشند.
محمدرضا کارگر افزود: جوامعی می توانند ماندگار باشند که سواد فرهنگی خود را افزایش دهند و این امر مهم باید در کشور مورد توجه قرار گیرد.وی بیان اینکه جوامعی که هویت خود را از دست می دهند ابتکار و خلاقیتی ندارند، اظهار داشت: باید فرهنگ خود را حفظ کنیم و در این زمینه فرصتی برای علاقه مندان جامعه ایجاد کنیم.
وی گفت: برای حفاظت از آثار گران بهای تاریخی کشور مردم باید مشارکت کنند زیرا بودجه دولت محدود است

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *