پست وبلاگ

دور پایانی سفرهای تابستانی/علل اصلی حوادث رانندگی چیست؟

به گزارش اکوتو ، سرهنگ محمدحسین حمیدی  افزود: با توجه به پیش‌بینی حجم بالای سفرها در نیمه دوم شهریور تمامی دستگاه‌های اجرایی و ماموران پلیس‌راه در آماده باش کامل هستند تا مسافران با سلامت کامل به مبادی اولیه باز گردند.وی توصیه کرد که رانندگان با صبر و حوصله تردد کرده و از عجله و شتاب و انحراف به چپ و راست و سرعت و سبقت غیرمجاز به طور جدی خودداری کنند.

رئیس پلیس راه راهور ناجا با اشاره به این که  روز های پایانی سفرهای تابستانی را می گذرانیم  پیش بینی می شود بار ترافیک در این روزها به شدت افزایش داشته باشد افزود: متاسفانه در روزهای پایانی شهریور واژگونی حرف اول را در حوادث رانندگی می زند و در کنار این امر بر اساس تجربیات سال های گذشته سرعت و سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ دیگر علل اصلی حوادث رانندگی به حساب می آید.

وی به محورهای پرتصادف اشاره کرد و گفت: محورهای تهران – مشهد، تهران – شیراز، اصفهان – شیراز، تهران – قزوین – زنجان – تبریز، ساوه – همدان و کرمانشاه – کردستان دارای بیشترین حوادث رانندگی از شکل واژگونی هستند که لازم است رانندگان در این محورها نهایت دقت را در رانندگی داشته و حتما در صورت بروز خواب آلودگی در محل های تعبیه شده خودرو را متوقف و پس از استراحت کافی ادامه مسیر دهند.

رئیس پلیس راه راهور ناجا در پایان تاکید کرد: شماره تلفن ۸۸۲۵۵۵۵۵ و تلفن گویای ۱۲۰ در کنار سایت www.rahvar۱۲۰.ir آماده اعلام آخرین وضعیت راه‌ها و محدودیت‌های تردد و ترافیک محورهاست لذا رانندگان حتما با این امکانات فراهم شده مسیر مناسب و زمان مناسب را برای سفر خود درنظر بگیرند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *