پست وبلاگ

ال‌نینو به شمال ایران رسید؟

پاییز و زمستان امسال تأثیر پدیده اقیانوسی به‌نام “ال‌نینو” را در کشورهای مختلف جهان از جمله ایران شاهد هستیم. نکته جالب توجه این است که تأثیر این پدیده اگر در برخی کشورها سبب خشکسالی می‌شود، اما در کشور ما پدیده بارش را به‌دنبال دارد.

پس از بارش‌های سیل‌آسای غرب کشور و بروز سیلاب‌های تخریب کننده در ایلام و لرستان، اکنون شاهد بارش‌ها در شمال ایران هستیم.

«محمدابراهیم یخکشی» مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران از بروز سیلاب‌های متعدد در رودخانه‌های این استان خبر داد و گفت: سیلاب‌های اخیر سبب شد تا بسیاری از سازه‌های تقاطعی از جمله پل‌ها در معرض تخریب قرار گیرند که یک نمونه آن پل معلم کوه در تنکابن بوده که ریزش آن سبب خسارت جانی و مالی به شهروندان شد.

رئیس هیئت مدیره آب منطقه‌ای مازندران بر مدیریت جامع رودخانه و سیلاب در مازندران برای پیشگیری از خسارت و کنترل سیلاب تأکید کرد و گفت: در صورت تأمین این میزان اعتبار می‌توان با لایروبی، دیواره‌سازی و بازسازی سردهنه‌ها و هدایت بخشی از سیلاب به آب‌بندان‌ها از خسارت‌های ناشی از سیل در مناطق مختلف مازندران جلوگیری کرد.

طبق پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی، امشب در استان گیلان بارش‌های سراسری خواهیم داشت و در استانهای گلستان و مازندران نیز، بارش‌ها در نقاط شهری به‌صورت پراکنده و در ارتفاعات به‌صورت متمرکز خواهد بود. فردا نیز بارش‌های پراکنده در این سه استان ادامه دارد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *