پست وبلاگ

اختصاص ۲٫۷ میلیارد ریال به طرح‌های اقتصاد مقاومتی قشم

محمدامین ذاکری امروز در گفت‌وگویی در قشم با بیان اینکه بسیج سازندگی قشم آمادگی اعطای تسهیلات تا سقف ۳۰ میلیون تومان در دو بخش اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی را دارد گفت: این طرح شامل کشت داربستی، پرورش قارچ، راه‌اندازی کارگاه‌های صنایع دستی، ترویج و آموزش توسعه باغداری، پرورش آبزیان، پرورش شتر مرغ، پرورش دام سنگین، پرورش دام سبک، توسعه حوضچه‌های پرورش ماهی، پرورش مرغ بومی، تولید کود ارگانیک و تولید علوفه‌های هیدروپونیک است.

وی با اشاره به ضرورت اقتصاد مقاومتی و جدی گرفتن آن از سوی تمام اقشار مردم تاکید کرد: با توجه به محدودیت زمانی، متقاضیان این تسهیلات می‌توانند برای آگاهی بیشتر به بسیج سازندگی ناحیه مقاومت قشم و پایگاه‌های مقاومت بسیج در شهرستان مراجعه و در صورت داشتن شرایط لازم نسبت به بهره‌مندی از این تسهیلات اقدام کنند.

مسئول بسیج سازندگی شهرستان قشم با تأکید بر اینکه علاوه بر طرح‌های اقتصاد مقاومتی این طرح در راستای افزایش تولید به صورت فراگیر و گسترده و ایجاد واحدهای کوچک و خانگی است.

ذاکری با عنوان اینکه دو میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال تسهیلات به طرح‌های اقتصاد مقاومتی شهرستان قشم اختصاص داده شده است تصریح کرد: اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی، کمک به استقلال اقتصادی، ایجاد امنیت غذایی جهت کمک به معیشت خانواده‌هاست.

وی خصوصیات طرح‌های اقتصاد مقاومتی را منحصر به فرد خواند و افزود: پرداخت تسهیلات صنایع تبدیلی بابت خرید دستگاه‌های تولید محصول از ضایعات کشاورزی و دامی، اسانس‌گیری، رب و عصاره، ترشی و شوریجات‌، مربا و شربت، صنایع خشک کن، پودرکن، بسته‌بندی، روغن‌گیری، فرآوری لبنیات و گوهر تراشی مورد نیاز است که از طریق بانک به حساب کارخانه تولید کننده واریز می‌شود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *