پست وبلاگ

مصاف تراكتور با اخراجي ها و تبعيدي ها(۱)

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ رسول خطيبي پس از اخراج از تراكتورسازي يك نيم فصل تمام بيرون از گود نشست. او در پايان فصل قبل، با پيشنهاد تيم سياه جامگان مشهد – تيم تازه صعود كرده به ليگ برتر -، روبرو شد تا با پذيرفتن اين مسؤليت، براي سومين فصل متوالي، مربي گري يك تيم ليگ برتري را برعهده گرفته باشد.

در اين بين، برخي از بازيكنان بومي نيز مصر به جدا شدن از تراكتورسازي بودند اما برخي نيز بالاجبار از سوي تراكتورسازي كنار گذاشته شدند تا آنها نيز دوباره دور رسول خطيبي، اين بار در تيم سياه جامگان گرد هم آيند. در بين اسامي بازيكنان سياه جامگان مشهد، نام شش تن از بازيكنان سابق تراكتورسازي و گسترش فولاد ديده مي شود. اين بازيكنان به دو دسته تقسيم مي شوند؛ الف: گروه شمالي و ب: گروه بومي

محسن فروزان: فروزان كه اصليتي شمالي دارد در تيم گسترش فولاد تبريز، چهره شد و به تراكتورسازي پيوست. او از همان ابتدا حاشيه هايي مبني بر پيوستن به استقلال براي تراكتورسازي ايجاد كرد. فصل قبل دوباره به تراكتورسازي پيوست اما بيكباره با موافقت رسول خطيبي، قبل از آغاز ليگ، به عضويت تيم استقلال تهران در آمد. او يك فصل متوسط در استقلال پشت سرگذاشت و با بركناري امير قلعه نوعي و بازگشت دوباره رحمتي به استقلال، تصميم گرفت به تيم ديگري نقل مكان كند. خطيبي كه خاطره خوشي از دروازه باني حامد لك نداشت، اين بار تصميم گرفت تا يك دروازه بان متوسط را جذب تيم خود كند.

امير تيزرو: تيزرو نيز همانند فروزان، بازيكني از خطه شمال است او نيز سابقه بازي كردن براي گسترش فولاد تبريز را دارد. تيزرو در زماني كه گسترش در ليگ دسته ۱ بود، شاگرد خطيبي بود. او از جمله بازيكناني ست كه با گسترش فولاد به ليگ برتر صعود كرد و يك فصل نيز براي گسترش فولاد در ليگ برتر به ميدان رفت. پس از بركناري خطيبي و آمدن تارتار او دوباره به ليگ دسته ۱ بازگشت تا براي تيم شهر خود به ميدان رود. خطيبي پس از رفتن به سياه جامگان دوباره تيزرو را از ليگ ۱ به ليگ برتر بازگرداند.

سيد محسن حسيني: حسيني نيز يكي از بازيكنان با قدمت تراكتورسازي است كه اتفاقاً او نيز اصليتي شمالي دارد. اوج دوران فوتبالي حسيني به سال اول حضور وي در تراكتورسازي در ليگ برتر بر ميگردد همچنين حسيني در زمان قلعه نوعي كه اعتقاد ويژه اي به بازيكنان بلند قامت داشت، بازي هاي درخشاني از خود به جاي گذاشت. او بعد ها به تيم گسترش فولاد تبريز پيوست و پس از جذب محمد نصرتي، به تيم سياه جامگان مشهد پيوست.

در مطلب بعدي به بازيكنان بومي سابق تراكتورسازي و گسترش فولاد كه هم اكنون در تيم سياه جامگان مشهد توپ مي زنند خواهيم پرداخت.

درباره ی طاهر صاحبی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *