پست وبلاگ

مصاف تراكتور با اخراجي ها و تبعيدي ها(۲)

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ در بين بازيكنان سابق تراكتورسازي و گسترش كه اكنون به عضويت تيم سياه جامگان در آمده اند بازيكنان بومي نيز ديده مي شود.

سعيد مهدي پور: بازيكن بومي تبريزي ها در فصل نخست حضور گسترش در ليگ برتر، بازي هاي درخشاني از خود به نمايش گذاشت. مهدي پور نيز پس از خروج خطيبي از گسترش فولاد دوباره از فوتبال آذربايجان تبعيد شد و فصل جاري به تيم سياه جامگان مشهد پيوست.

امير كامدار: هافبك بومي تبريزي ها كه با خطيبي در سطح اول فوتبال كشور چهره شد و اتفاقاً پس از اخراج خطيبي نيز مورد اعتماد كامل توني قرار گرفت. كامدار جزو معدود بازيكنان بومي بود كه تعصب به پيراهن تراكتورسازي را بالاتر از جانب داري از اشخاص دانست. او يك بازيكن بدون حاشيه، آينده دار و البته با تعصب بود. تبريزي ها كه برخلاف پست مدافع مركزي، استعدادهاي درخشاني در تربيت هافبك داشتند به نظر در از دست دادن اين هافبك جوان و آينده دار اشتباه بزرگي مرتكب شدند. كامدار به تشخيص توني از پست هافبك دفاعي جدا و به پست هافبك بازي ساز انتقال يافت و اتفاقاً اين، در شكوفا شدن استعدادهاي اين هافبك تبريزي تأثير گذار بود. سبك بازي كامدار شبيه به بازي اسماعيل هلالي، يكي از ستاره هاي خط مياني تراكتور چند دهه قبل بود. كامدار كه بر خلاف برخي ديگر، هرگز تمايلي به جدا شدن از تيم محبوب خود نداشت بالاخره بالاجبار از سوي مسؤلان تراكتور به ديار خراسان تبعيد شد.

عليرضا نقي زاده: هافبك ملي پوش و بومي گسترش فولادي ها كه هرگز نتوانست اعتماد كمالوند را به خود جلب كند به ناچار از گسترش فولاد جدا شد و به تيم رسول خطيبي پيوست. خطيبي كه خود بيش از چند هفته نتوانست در سياه جامگان دوام آورد از اين تيم جدا شد تا براي سومين سال متوالي با تيمي كه خود آن را بسته است فصل را به پايان نرساند.

محسن دلير: مهاجم بومي و آينده دار تراكتوري ها حسابي در سيستم ۴۴۲ خطيبي جا افتاده بود. دلير بنوعي به بازيكن مكمل ادينهو تبديل يافته بود. اين دو در ايجاد موقعيت براي همديگر چه با حركات بدون توپ و چه پاس هاي مستقيم، بنوعي موجب درخشش همديگر و تراكتورسازي شده بودند. اما دوران افول اين مهاجم توانمند خيلي زود به سر رسيد. دلير كه يك بازيكن جوان و آينده دار بود مي توانست راه برادران خطيبي و باغميشه را ادامه دهد اما خيلي زود اسير حاشيه ها شد و با بي تجربگي به بخت خود پشت زد. به نظر هر اندازه كه كامدار مي تواند از مسؤلان تراكتوري بابت جدايي اش دلخور باشد، دلير بيش از هركس بايد خود را در شرايط بوجود آمده سرزنش كند.
حالا تراكتورسازي در آستانه بازي هفته دوازدهم، پذيراي تيم سياه جامگان خواهد بود. تيمي كه غالب بازيكنان آن را اخراجي ها و تبعيدي هاي گسترش و تراكتور تشكيل داده اند. پيش بيني مي شود اين بازي بدون حاشيه خاصي دنبال شود.اگرچه حضور خطيبي روي نيمكت تراكتورسازي مي توانست حاشيه هايي روي سكوهاي يادگار بوجود آورد.

درباره ی طاهر صاحبی

مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “مصاف تراكتور با اخراجي ها و تبعيدي ها(۲)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *