پست وبلاگ

طرح احیای زاینده‌رود به اصفهان واگذار شود

رسول زرگرپور شامگاه پنجشنبه در جلسه دیدار وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با نخبگان، تشکل‌های مردم نهاد و اقشار تخصصی استان اصفهان اظهار داشت: در ۲۰ سال گذشته مدیران استان اصفهان فکر می‌کردند که هر چه آمار بیشتری ارائه دهند و تهرانی‌ها را خوشحال کنند، به نفع استان است.

وی افزود: این آمارها با واقعیت همخوانی نداشته و یکی از دلایلی که اصفهان استانی برخوردار محسوب می‌شود، عملکرد اشتباه مدیران در ارائه آمارها است بنابراین مدیران باید عادت کنند که آمار واقعی و صحیح را ارائه دهند، هر چند که خوشایند برخی مسؤلان رده بالا نباشد تا واقعیت‌ها مشخص شود.

استاندار اصفهان بیان کرد: این تصور که استان اصفهان برخوردار است در مورد شهر اصفهان صدق می‌کند اما در مورد سایر شهرهای استان صحیح نیست، برای مثال مردم شهر خور بیمارستان ندارند و مردم برای درمان بیماری‌ها به شهرهای اردکان، نایین و یا اصفهان مراجعه می‌کنند بنابراین نوع نگاه به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته در استان اصفهان باید تغییر یاید.

وی با اشاره به ظرفیت‌های استان اصفهان تصریح کرد: استان اصفهان طرح‌ها و برنامه‌هایی را تدوین می‌کند و تا کنون در بر طرف کردن مشکلات موفق بوده است اما آنجا که موضوع به مسئولان تهران می‌رسد، کار متوقف می‌شود، برای نمونه احیاء زاینده رود نیاز حیاتی استان و مطالبه مردم است اما پیگیری‌های ما در تهران متوقف شده است.

زرگرپور خاطرنشان کرد: چرا طرح بهشت آباد پس از ۳ سال اجرایی نشده است، ۴ استاندار برای اجرایی شدن این طرح درخواست داشته‌اند، اگر این طرح به استان اصفهان واگذار شود ما از همین فردا با منابع استان اصفهان آن را اجرا می‌کنیم بنابراین درخواست داریم که اختیار داده شود تا در قالب مصوبات شورای عالی آب، طرح احیاء زاینده رود با همکاری استان‌های مجاور اجرا شود.

وی با بیان اینکه اصفهان برای برطرف کردن مسائل، چیزی از مسؤلان تهران‌ نشین کم ندارد، گفت: دولت فعالیت‌های خوبی را در روستاها انجام می‌دهد و باید مراقب بود پرداختن به پروژه‌هایی همچون مترو در شهرهای بزرگ، مسؤلان را از پرداختن به محرومان باز ندارد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *