پست وبلاگ

تنوع اقلیم ایران برای گردشگران پرجاذبه است

به گزارش اکوتو ، مسعود سلطانی‌فر عصر امروز در حاشیه افتتاح نخستین تونل آکواریوم کشور و باغ خزندگان اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: گسترش امکانات تفریحی، سرگرمی و گردشگری می تواند به توسعه  ورود گردشکر و دوره ماندگاری آن  کمک کند.

وی افزود: بهره‌برداری از طرح تونل آکواریوم و باغ خزندگان اصفهان سبب می‌شود که اقتصاد استان و شهر اصفهان از حضور گردشگران خارجی و داخلی بیش از پیش بهره‌مند شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به آغاز سفرهای نوروزی بیان کرد: سفرهای نوروزی بیشترین حجم سفر و گردشگری داخلی را به خود اختصاص می‌دهد بنابراین از حدود۴ ماه قبل ستادهای هماهنگی خدمات سفر در سراسر کشور تشکیل شده است.

وی گفت: امسال برای سفرهای نوروزی سال ۹۵ شعار « جهانگردی را با ایران‌گردی آغاز کنید»  انتخاب شده است تا هموطنان بیش از پیش به جاذبه‌های داخلی توجه داشته باشند.

سلطانی‌فر تصریح کرد: در همه نقاط ایران جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی، مذهبی و زیارتی کم‌نظیر و بی نظیری وجود دارد که نمونه آن در کشورهای دیگر وجود ندارد.

وی با اشاره به «ترین»‌های کشورمان در بخش گردشگری افزود:  گرمترین نقطه جهان در منطقه «گندم‌بریان» در کویر شهداد با حدود ۶۸ درجه گرما، داغ‌ترین آب گرم معدنی در مشکین شهر، مرتفع‌ترین تپه‌های شنی، مرتفع‌ترین گنبدهای آجری و اقلیم متنوع در کشور ایران وجود دارد که این موارد برای گردشگران خارجی پر جاذبه است.

معاون رئیس جمهور گفت: در تمامی فصول سال این امکان وجود دارد که در نقطه‌ای از کشور اسکی کنیم و در نقطه‌ای دیگر در دریا شنا کنیم، این اقلیم متفاوت گاهی در منطقه صد کیلومتری همانند کرمان و جیرفت یافت می‌شود بنابراین اقلیم موجود در ایران بسیار بی‌نظیر است که لازم است هموطنان با جاذبه‌های داخلی آشنا شوند  سپس به جهان گردی بپردازند.

استاندار اصفهان نیز اظهار داشت: استان اصفهان در بیشتر موضوعات رتبه نخست را به خود اختصاص داده است و امروز نشان داد که در ایجاد پروژه‌های تفریحی، خدماتی و شهری خلاق است و امیدوار هستیم که این پروژه برای استان‌های دیگر الگو شود.

رسول زرگرپور گفت: نخستین باغ گلها و پرندگان کشور در اصفهان ایجاد شد، همچنین نخستین تونل آکواریومی کشور نیز در اصفهان ایجاد شد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *