پست وبلاگ

اقامت بیش از ۴۳ هزار مسافر در اماکن اقامتی زنجان

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان گفت: از ۲۷ اسفندماه سال ۹۴ تا ۱۲ فروردین‌ماه ۴۳ هزار و ۴۴۹ مسافر در هتلها، مهمانپذیرها و سایر اماکن تعبیه شده استان زنجان اقامت داشته‌اند.

یحیی رحمتی در گفت‌وگویی ضمن ارایه گزارشی از میزان اقامت مسافران نوروزی در اماکن اقامتی استان از ۲۷ اسفندماه سال ۹۴ تا ۱۲ فروردین‌ماه اظهارداشت: میزان اقامت مسافران نوروزی در هتلها، مهمانپذیرها، هتل آپارتمانها و منازل استیجاری استان زنجان به ترتیب ۳ هزار و ۵۵۵، ۲ هزار و ۱۸۹، ۵۴۲ و ۲۵۵ مورد به ثبت رسیده است.

وی میزان اقامت مسافران نوروزی در مدت یاد شده را ۲ هزار و ۸۷۴ مورد اعلام کرد و گفت: از ۲۷ اسفندماه سال ۹۴ تا ۱۲ فروردین‌ماه میزان اقامت در کلاسهای مدارس و سایر مراکز اقامتی اعم از مهمانسراهای ادارات، خوابگاههای دانشجویی و سالن های ورزشی به ترتیب ۲۰ هزار و ۸۶۱ و ۸۲۹ نفر گزارش شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان ابراز کرد: در این مدت ۱۵ هزار و ۷۹ مسافر در ۳ هزار و ۷۲۳ تخته چادر مسافرتی در پارکها، حاشیه بلوارها، خیابانها و سایر اقامت داشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع از ۲۷ اسفندماه سال ۹۴ تا ۱۲ فروردین‌ماه ۴۳ هزار و ۴۴۹ مسافر در اماکن اقامتی استان زنجان اقامت داشته‌اند.

رحمتی تعداد بازدیدهای نظارتی انجام گرفته از مراکز اقامتی، مراکز پذیرایی و بین راهی و رستورانها، دفاتر خدمات مسافرتی و مراکز اقامتی موقت نظیر کمپها، مهمانسراها، منازل استیجاری و سایر را به ترتیب ۹۴، ۱۶۱، ۲۵ و ۱۶۶ فقره اعلام کرد.

وی عنوان کرد: تعداد تشویقها، تذکرات، اخطارهای کتبی و مراکز تعطیل شده اقامتی، پذیرایی و خدماتی استان زنجان از ۲۷ اسفندماه سال ۹۴ تا ۱۲ فروردین‌ماه به ترتیب ۳، ۲۹، ۵ و ۴ فقره بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به بازدید ۶۸ هزار و ۴۰۹ نفری مسافران نوروزی در مدت یاد شده از چهار مرکز تاریخی، تفریحی و توریستی زنجان افزود: ۳۴ هزار و ۸۹۳ مورد بازدید مربوط به بنای تاریخی گنبد سلطانیه، ۱۵ هزار و ۱۸۷ بازدید مربوط به رختشویخانه، ۱۰ هزار و ۸۵۰ مورد مربوط به موزه مردان نمکی و ۷ هزار و ۴۷۹ مورد هم مربوط به غارکتله خور بوده است./ تسنیم

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *