پست وبلاگ

اقامت ۷۵ هزار نفر گردشگر در آذربایجان شرقی

احمد حمزه زاده در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به میزان سفرهای نوروزی گردشگران به آذربایجان شرقی، اظهار داشت: درمجموع ۲۶ هزار نفر از آغاز سفرهای نوروزی تا نهم فروردین ۹۵ در هتل‌های استان اقامت داشته‌اند.

وی افزود: ۳۵۰۰ نفر در هتل‌آپارتمان‌ها، ۲۰ هزار نفر در مهمان‌پذیرهای استان، بیش از ۲۰ هزار نفر در ستاد اسکان فرهنگیان و بالغ‌بر شش هزار نفر در مهمانسراهای ادارات، خوابگاه‌ها، خانه مسافرها و کمپ‌های گردشگری اقامت داشته‌اند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، خاطرنشان کرد: شهرستان‌های تبریز، جلفا و مراغه به ترتیب بیشترین آمار اقامت گردشگران را در دهه نخست نوروز ۹۵ به خود اختصاص داده‌اند.

وی بر بازرسی‌های مکرر از اماکن اقامتی استان تأکید کرد و افزود: خوشبختانه عملکرد اکثر مراکز اقامتی در پذیرایی از گردشگران نوروزی قابل‌قبول بوده است و تنها چند مورد تذکر به برخی از این واحدها داده‌شده است.

به گزارش تسنیم، ظرفیت اقامت در استان ۷ هزار و ۸۹۵ تخت، در قالب ۵۰ هتل و هتل‌آپارتمان و ۷۵ مهمان‌پذیر می‌باشد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *