پست وبلاگ

اقامت ۷۵ هزار نفر گردشگر در آذربایجان شرقی

اقامت ۷۵ هزار نفر گردشگر در آذربایجان شرقی

احمد حمزه زاده در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به میزان سفرهای نوروزی گردشگران به آذربایجان شرقی، اظهار داشت: درمجموع ۲۶ هزار نفر از آغاز سفرهای نوروزی تا نهم فروردین ۹۵ در هتل‌های استان اقامت داشته‌اند.

وی افزود: ۳۵۰۰ نفر در هتل‌آپارتمان‌ها، ۲۰ هزار نفر در مهمان‌پذیرهای استان، بیش از ۲۰ هزار نفر در ستاد اسکان فرهنگیان و بالغ‌بر شش هزار نفر در مهمانسراهای ادارات، خوابگاه‌ها، خانه مسافرها و کمپ‌های گردشگری اقامت داشته‌اند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، خاطرنشان کرد: شهرستان‌های تبریز، جلفا و مراغه به ترتیب بیشترین آمار اقامت گردشگران را در دهه نخست نوروز ۹۵ به خود اختصاص داده‌اند.

وی بر بازرسی‌های مکرر از اماکن اقامتی استان تأکید کرد و افزود: خوشبختانه عملکرد اکثر مراکز اقامتی در پذیرایی از گردشگران نوروزی قابل‌قبول بوده است و تنها چند مورد تذکر به برخی از این واحدها داده‌شده است.

به گزارش تسنیم، ظرفیت اقامت در استان ۷ هزار و ۸۹۵ تخت، در قالب ۵۰ هتل و هتل‌آپارتمان و ۷۵ مهمان‌پذیر می‌باشد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *