پست وبلاگ

همکاری تهران ومادرید در صنعت توریسم و گردشگری

به گزارش اکوتو ، مرتضی رحمانی موحد در مصاحبه ای با این خبرگزاری اسپانیایی تاکید کرد که صنعت گردشگری ایران تلاش دارد در ۱۰ سال آینده در این بخش، ظرفیت پذیرش گردشگر را از پنج میلیون نفر به ۲۰ میلیون بازدید کننده افزایش دهد.
رحمانی موحد افزود: ما اسپانیا را به عنوان یکی از کشورهای پیشگام در صنعت گردشگری، چه در توسعه زیرساخت ها و چه در جاذبه هایش که با گردشگری ایران، مکان های تاریخی و فرهنگی کشورمان همگرایی دارد، می دانیم.وی خاطرنشان کرد که ایران آماده گسترش روابط خود در این بخش است.
رحمانی افزود: در جریان سفر آتی ‘خوسه مانوئل گارسیا مارگالو’ ، ‘خوسه مانوئل سوریا’ و ‘آنا پاستور’ وزیران خارجه ، صنعت و گردشگری و عمران اسپانیا به ایران (ششم و هفتم سپتامبر – ۱۵ و ۱۶ شهریور) به مسائل گردشگری و همچنین حمل و نقل هوایی رسیدگی می شود.
وی، نبود پروازهای مستقیم بین اسپانیا و ایران را از جمله مشکلات برای توسعه گردشگری دوجانبه بیان کرد و گفت: ایران از ارائه راهکار برای برون رفت از این وضعیت حمایت می کند.رحمانی یادآور شد که با توافق هسته ای حاصل شده بین ایران و گروه ۱+۵ و حذف تحریم های بین المللی، همکاری با بخش گردشگری ایران تسهیل می شود.

خبرگزاری افه اسپانیا در پایان نوشت: توسعه صنعت گردشگری یکی از بزرگترین اهداف دولت اعتدال گرای روحانی است که می خواهد با آن، از ثروت عظیم فرهنگی ، مناظر و طبیعی کشور برای توسعه صنعتی استفاده کند که توانایی جذب میلیاردها دلار ارز خارجی را دارد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *