پست وبلاگ

اخطار آخر دولت ایران به مدیران شبکه پیام رسان تلگرام

به گزارش اکوتو ، از ساعاتی قبل دسترسی به برخی کانال هایی غیر اخلاقی و مستهجن در شبکه تلگرام برای کاربران ایرانی با پیغامی مبنی بر اینکه «این کانال با توجه به برخی محدودیتهای محلی در کشور شما در دسترس نیست»، همراه بود که این موضوع باعث شد اخباری مبنی بر پذیرفتن درخواست ایران از سوی تلگرام منتشر شود.

پاول دوروف، مدیر عامل سیستم پیام‌رسانی تلگرام نیز در پاسخ به سوال یکی از کاربران در مورد پیغامی که در دسترسی به برخی کانالهای این شبکه اجتماعی برای کاربران ایرانی دیده می شود، در حساب توییتر این کاربر اعلام کرد: «کانال های مستهجن در ایران و خارج از ایران بلاک شده و اگر هم اپلیکیشن‌هایی هست که به گسترش محتوای غیراخلافی دامن می زنند، می توانند به صورت شخصی از فروشگاههای اپلیکیشن (اپ مارکت‌ها) حذف شوند.»

این در حالی است که همچنان بسیاری از کانالهای غیراخلاقی این شبکه موبایلی برای کاربران ایرانی باز است و هیچگونه محدودیتی برای آن درنظر گرفته نشده است.

پیش از این وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طی ارسال چندین نامه از مسئولان تلگرام خواسته بود که دسترسی به کانال های غیراخلاقی و مستهجن را برای کاربران ایرانی مسدود کند.

اوایل این هفته محمود واعظی وزیر ارتباطات اعلام کرد: درصورتی که کانالهای مستهجن تلگرام مسدود نشود دولت نیز موافق فیلتر این شبکه اجتماعی خواهد بود.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *