پست وبلاگ

دربی تهران در تبریز هوادار ندارد، اینجا تراکتور دارد…

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ روز جمعه شاهد پرهوادارترین دربی آسیا در تهران خواهیم بود. مسابقه ای که هواداران دو آتیشه استقلال و پرسپولیس از مدت های قبل برای شروع آن لحظه شماری می کنند و حالا زمان این نبرد فرا رسیده است.

همواره دیده ایم وقتی این دو تیم در شهر دیگری و به عنوان میهمان به میدان رفته اند، هواداران مشتاق زیادی برای تماشای بازی به ورزشگاه رفته و در بیشتر مواقع به دلیل شمار زیاد هواداران قرمز و آبی نسبت به تیم حریف، به نوعی تیم محبوبشان را در شرایط میزبانی قرار داده و تیم حریف در خانه ی خود احساس غریبی می کند.

اما اینجا در تبریز و آذربایجان قضیه فرق می کند. اینجا نه از کری خوانی خبری است و نه از اشتیاق هواداران برای تماشای دربی پایتخت. مردم اینجا تیمی دارند که همواره به وجودش افتخار کرده و می کنند، تیمی که شبانه روز با آن زندگی کرده  و با برد هایش شادمان و با باخت هایش غمگین شده اند. این تیم، تیمی نیست جز تراکتور همیشه قهرمان.

هوادارانی که پس از تساوی ناباورانه در بازی دیروز، هنوز از شوک این بازی درنیامده اند و مدام در کوچه و بازار از اتفاقات این بازی سخن می گویند.

شاید ورزشگاه یادگار امام تبریز تنها ورزشگاهی در ایران است که وقتی سرخابی های پایتخت برای بازی به این شهر سفر می کنند احساس تنهایی کرده و حتی یک هوادار را برای حمایتشان مشاهده نکرده اند و تنها مسابقه ای است که قرمز و آبی های پایتخت به عنوان میهمان در برابر تیم تراکتور و هواداران پرشمارش روانه میدان شده اند.

اینجا اگر هم از دربی سخن گفته شود همگان به یاد دربی شهر تبریز می افتند که خبری از جنگ و دعوا میان هوادارانش نیست و هوادار هر دو تیم در کنار هم به تماشای مسابقه می پردازند و برایشان فرق چندانی نمی کند که کدام تیم برنده از زمین مسابقه خارج شود چرا که هر دو تیم متعلق به یک شهر و یک دیارند.

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *