پست وبلاگ

دربی تبریز ، هم قد دربی تهران شاید هم … + تصاویر

ماشین‌سازی در سال ۱۳۴۷ یعنی ۲ سال پیش از تاسیس باشگاه تراکتورسازی کار خود را آغاز کرد. این تیم بازیکنان و مربیان به نام و زیادی را در این مدت به خود دیده است. مرحوم ناصر حجازی، سیروس دین‌محمدی، احد شیخ‌لاری، اکبر استاداسدی، علیرضا اکبرپور، مرحوم علی مودت، غلامرضا باغ‌آبادی، حسن روشن، عباس اسدزاده، گارنیگ محرابیان، بیوک صباغی و … نفراتی بودند که در این باشگاه حاضر شدند.

عکس+قدیمی-+تراکتورسازی+با+زیباترین+فوتبال+۷۱

بالاخره انتظار بیست ساله به پایان رسید و دو غول قدیمی فوتبال آذربایجان در ایستگاه لیگ برتر به هم رسیدند.تراکتورسازی و ماشین سازی تبریز هر دو جزو پرریشه ترین و پر هوادار ترین تیمهای آذربایجان هستند.سالهای قبل رقابت شدیدی بین این دو تیم در فوتبال آذربایجان حاکم بود و هواداران دو تیم کری شدیدی با همدیگر داشتند.

ماشین‌سازی در سال ۵۲ در مسابقات جام تخت جمشید حضور داشت و از سال ۸۰ تا ۹۲ هم در لیگ دسته اول رقابت می‌کرد اما نتوانست به لیگ برتر صعود کند. ماشین‌سازی در زمان مربیگری ناصر حجازی در لیگ آزادگان ۷۳ رتبه سوم را به خود اختصاص داد که به عنوان بهترین تیم شهرستانی نیز شناخته شد. این تیم در سال ۹۳ به لیگ دسته دوم سقوط کرد اما در فصل جاری با نادر دست‌نشان کار خود را در لیگ دسته اول مجدد آغاز کرد و در میانه راه رسول خطیبی عهده‌دار هدایت تیم شد و در پایان توانست تیم را به لیگ برتر برساند.

بازیکنان و مربیان بزرگی در هر دو تیم حضور داشته اند در ویترین تاریخ تراکتور سازی واسلی گوجا محبوبترین سرمربی سالیان گذشته تراکتور سازیداست و او بود که لشکر بازیکنان بزرگ تبریز را به فوتبال ملی معرفی کرد بازیکنانی مانند کریم باقری .برادران دین محمدی و حسین خطیبی و خیلی های دیگر اما در آن طرف میدان هم ترازو به نفعدماشین سازی سنگینی می کند ماشین سازی که با حسن فکری محبوب پا گرفت و در سالیان بعد هدایت این تیم به مرحوم ناصر حجازی رسید این نیم هم بازیکنان بزرگی را مرورش داد بازیکنانی مانند اکبر پور ،داداش ضیایی،استاد اسدی و خیلی های دیگر هم در مکتب ماشین سازی پرورش یافتند و این باعث شد که از همان زمان رقابت بین سبز پوشان و سرخ پوشان تبریزی ایجاد شود و حال بعد از سالیان طولانی و سخت هر دو تیم در لیگ برتر به هم رسیده اند تا دوباره باز هم تب فوتبال به آذربایجان برگردد .

2956907_4864

اراکتورسازی با امیر قلعه نوعی در هفته سوم لیگ برتر با شکست سه بر یک پیکان با روحیه قوی به این داربی رسیده است گلزنی سه بازیکن اصلی و گلزن تراکتور در بازی با میکان روحیه این گلزنان را برای داربی افزایش داده است قلعه نوعی هم بخوبی می داند که این بازی برای تراکتوریها و هواداران آنها اهمیت ویژه ای دارد و کسب سه امتیاز در این بازی برای  این تیم بسیار حائز اهمیت است.

Tractor-1974

اما قلعه نوعی در این بازی می تواند روی سرعت بالای ادیتهو و ابراهیمی و پشت سر آنها کرار حساب ویژه باز کند از طرفی محمد نوری بعد از حضور در ترکیب اصلی در بازی با پیکان به نظر می رسد به فرم ایده آل خود رسیده است بدون شک وجود حتی یکی از این بازیکنان در ترکیب یک تیم می تواند در نتیجه آن بازی تاثیر گذار باشد.اما در آنسوی میدان روی نیمکت ماشین سازی کسی نشسته است که بخوبی می داند روی صندلی قرار گرفته که روزگاری حسین فکری و ناصر حجازی نشسته اند./ منابع : هم نوا – دی اسپورت

 

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “دربی تبریز ، هم قد دربی تهران شاید هم … + تصاویر

  1. ماشین سازی در فصل نقل و انتقالات چهرۀ خودشو خراب کرد و دیگه هیچکس دوستش نداره، تراختور پیش تورک ها عزیز و محبوب است…… تراختور محبوب کل ایران / ندا هستم از تبریز عاشق تراختورم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *