پست وبلاگ

بی‌احتیاطی عوامل انسانی جنگل‌های منطقه ” کرکی” پلدختر را نابود کرد

به گزارش اکوتو، عابدین الدین میردریکوندی ظهر امروز در جمع خبرنگاران شهرستان پلدختر اظهار داشت: در آتش‌سوزی روز یکشنبه و دوشنبه هفته جاری در منطقه “کرکی” بخش مرکزی پلدختر ۲۵  هکتار از جنگل‌ها و مراتع بهشت کوه این منطقه طعمه حریق شد.

وی افزود: در این آتش‌سوزی که  ۲۵ ساعت به طول انجامید و بر اثر بی‌احتیاطی عوامل انسانی به وقوع پیوست با تلاش نیروهای مردمی، مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی، هلال احمر، محیط زیست و عشایر  و همکاری نیروهای مرکز استان و شهرستان‌های دیگر مهار شد.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان پلدختر عامل این آتش‌سوزی را منشا انسانی دانست و عنوان کرد: تلاش و پیگیری جهت شناسایی و دستگیری عامل و یا عاملان این آتش‌سوزی از سوی اداره منابع طبیعی شهرستان ادامه دارد.

وی بیان کرد: این آتش‌سوزی به عرصه‌های طبیعی، جنگل‌ها و گونه‌های جانوری و گیاهی منطقه خسارت وارد کرده است که به محض مشخص شدن میزان خسارات وارده به‌زودی اطلاع‌رسانی می‌شود.

میردریکوندی تصریح کرد: مردم از روشن کردن هر گونه آتش در درون جنگل و یا نزدیک درختان با توجه به پوشش گیاهی و وزش باد و گرمای طاقت فرسا و بالای منطقه جدا خودداری کنند.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های مردم شهرستان پلدختر در راستای اطفای حریق این جنگل‌ها، گفت: عشایر و مردم منطقه از اختلافات قومی و قبیله‌ای پرهیز کنند و عرصه‌های طبیعی را مورد هدف خود قرار ندهند و در صورت مشاهده  هرگونه آتش‌سوزی مراتب را در کمترین زمان به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اطلاع  دهند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *