پست وبلاگ

قطع درختان دانشگاه ارومیه به چه قیمتی؟

به گزارش اکوتو ،چند روز پیش رییس دانشگاه ارومیه از احداث یک باغ بوتانیک در پردیس دانشگاهی این مجموعه در داخل شهر ارومیه و در خیابان شهید بهشتی خبر داد.رحیم حب نقی گفته بود به منظور احیا مجدد گونه‌های گیاهی موجود در دانشگاه و ایجاد منظره دلنواز باغ بوتانیک یا‌‌ همان موزه زنده گیاهی در محوطه پردیس دانشگاهی ارومیه به مساحت ۶ هکتار تاسیس خواهد شد.

وی با اشاره به احیاء گونه‌های گیاهی موجود در این منطقه اظهار داشته بود احداث آب نما‌ها جهت زیبا سازی باغ و کاشت پوشش گیاهی مختلف از جمله برنامه‌هایی است که در باغ بوتانیک انجام می‌شود.حب نقی با بیان اینکه ۲ ماه از شروع این عملیات می‌گذرد افزوده بود بیش از ۵۰ میلیون تومان از بودجه دانشگاه برای احداث باغ بوتانیک در نظر گرفته شده است.اما هم اینک درختان تاریخی و بسیار قدیمی دانشگاه ارومیه که جزو میراث فرهنگی این شهر به شمار می‌روند مورد قلع و قمع قرار گرفته که تصاویر آن در پی می‌آید.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *