پست وبلاگ

گردشگران باید از تئاتر اصفهان آگاهی پیدا کنند

پیام دهکردی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه فرهنگ همانند هوایی است که نفس می‌کشیم، اظهار داشت: فرهنگ جامعه ما با وجود سابقه تاریخی و فرهنگی غنی در مرحله‌ای قرار گرفته‌ است که باید توجه ویژه‌ای به آن داشت.

کارگردان نمایش «هیچکس نبود بیدارمان کند» بیان کرد: برای من بسیار سخت است که از تئاتر در اصفهان حمایتی نمی‌شود، بسیاری از مسائل فرهنگی را می‌توان با اجرای تئاتر به مردم ارائه کرد و به خوبی مسائل و معضلات اجتماعی را به مردم گوشزد کرد.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان فرهنگی شهر اصفهان به ویژه شهرداری اصفهان باید از تئاتر حمایت کنند، متأسفانه در تبلیغات شهری جایی برای تئاتر در نظر گرفته نشده است، البته اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان همکاری خوبی را گروه ما داشته اما انتظار می‌رفت مسئولان شهر اصفهان، به‌واسطه اینکه این شهر، یک شهر فرهنگی در اذهان مردم جهان است از اجرای تئاتر در اصفهان حمایت کنند.

دهکردی با بیان اینکه توریست‌ها و گردشگرهایی که به اصفهان سفر می‌کنند باید از تئاتر اصفهان آگاهی پیدا کنند، گفت: اینکه تعدادی تئاتر برگزار کنیم و آمار دهیم دردی از جامعه را دوا نمی‌کند بلکه باید این احساس در شهر به وجود آید که تئاتر در شهر اصفهان زنده است.

وی تصریح کرد: تئاتر ایران فقط در تهران جمع شده و شهرهای دیگر نسبت به این موضوع معترض هستند، ما نیاز به هم‌گرایی داریم، چرا در شهری که پایتخت فرهنگی جهان اسلام است وضعیت تئاتر این‌گونه است.

الهام پاوه‌نژاد بازیگر تئاتر و تلویزیون در این نشست با بیان اینکه حمایت از گروه‌های مهمان در اصفهان مناسب نیست، اظهار داشت: اگر یک گروه هنری خارجی برای اجرا به سفر کند، مسئولان تلاش می‌کنند تا هر نوع حمایتی از آنان انجام شود تا مبادا از ما سخنی ناخوشایند در جهان مطرح شود، اما از گروه‌های نمایشی داخلی حمایتی نمی‌شود.

وی افزود: امروز لازم است تا خانواده تئاتر باید به ثبات برسد، باید سیاست‌گذاری مسئولان و برنامه‌ریزی آنان به‌گونه‌ای باشد که تئاتر جان تازه‌ای بگیرد.

رضا مولایی بازیگر نمایش «هیچکس نبود بیدارمان کند» بیان کرد: دلیل حمایت نکردن مسئولان از تئاتر این است که تا کنون نسبت به تئاتر احساس نیاز نشده است، در بین مسئولان نگاه بدبینانه‌ای نسبت به تئاتر وجود که سیاست‌های آنان را نسبت به تئاتر تحت تأثیر قرار داده است.

وی تصریح کرد: کارهای نمایشی که در حال اجرا در سراسر کشور است همانند مسکّنی برای تئاتر محسوب می‌شود به همین علت باید به گونه‌ای از اجرای تئاتر حمایت شود که تداوم در این هنر نمایشی احساس شود.

محمدرضا علی‌اکبری بازیگر نمایش «هیچکس نبود بیدارمان کند» گفت: هنرمندان و مسئولان برای اینکه یک جریان فرهنگی در کشور ایجاد شود باید همدل و هم‌زبان شوند، امروز بسیاری از گروه‌های نمایشی به صورت جزیره‌ای عمل می‌کنند و با هم ارتباط ندارند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *