پست وبلاگ

قوانین دویدن را رعایت کنید

به گزارش اکوتو ، بسیاری از افراد تصور می‌کنند که دویدن نیاز به آموزش ندارد و می‌توانند به طور غریزی به درستی بدوند؛ در حالی که دویدن نیز قوانینی دارد که باید رعایت شوند.

 افراد زیادی از دویدن خسته می‌شوند و این ورزش را خسته‌کننده می‌دانند. دلیل این مسئله این است که بیشتر این افراد دویدن را بلد نیستند. این مسئله عادی است چون بیشتر این افراد دویدن را بلد نیستند، دویدن را نمی‌آموزند و تنها به صورت غریزی این کار را انجام می‌دهند.

نکاتی هست که با رعایت آنها می‌توان درست‌ دوید و بیشتر از آن لذت برد.

۱- چانه را پایین بیاورید

بیشتر افراد هنگام دویدن چانه را بالا می‌برند و سر را به سمت بالا خم می‌کنند. این کار باعث سخت‌تر شدن تنفس می‌شود و در ناحیه گردن و صورت تنش ایجاد می‌کند. در ورزش تنش به معنای اتلاف انرژی است. سعی کنید ناحیه سر و گردن را آرام کنید.

۲- دست‌ها را راحت‌ بگذارید

شما با پاهای خود می‌دوید نه دست‌ها. بسیاری افراد طوری می‌دوند که انگار دست‌ها وظیفه دویدن را بر عهده دارند. سعی کنید بازوها و شانه‌ها را آرام کنید.

۳- باسن را عقب ندهید

از آنجایی که زیاد می‌نشینیم، وضعیت بدن به هنگام دویدن شبیه به نشستن می‌شود و بیشتر از عضلات باسن برای دویدن استفاده می‌کنیم تا عضلات بالاتنه. این کار باعث می‌شود که انرژی بیشتری مصرف شود و در ناحیه پایین کمر درد ایجاد شود.

۴- پاها را زیاد جلو و عقب نبرید

پاها باید زیر بدن جلو و عقب بروند. قدم‌ها نباید به نگام دویدن زیاد بلند باشند. بدین شکل زیاد به زانوها فشار وارد نمی‌شود.

۵- آرام بدوید

اگر دوی استقامت انجام می‌دهید باید بتوانید به هنگام دویدن حرف بزنید، اگر نمی‌توانید سرعت را کم کنید. سرعت زمانی مهم می‌شود که یاد بگیرید سه مایل را به راحتی بدوید. انجام ورزش‌های قدرتی می‌تواند دویدن را راحت کند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *