پست وبلاگ

رونق گردشگری دریایی

به گزارش اکوتو ، مرتضی رحمانی موحد در مراسم انعقاد تفاهم نامه میان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج مستضعفین که با حضور « سرتیپ پاسدار علی فضلی » معاون و جانشین رییس این سازمان برگزار شد؛ اظهار داشت: هم اکنون چارچوب‌های همکاری موثر و بستر ساز میان صنعت گردشگری کشور و حوزه گردشگری و راهیان نور بسیج به عنوان جریان موثر و سرمایه ارزشمند و یادگار امام راحل، شهدا و ایثارگران و همه فرزندان این مرز و بوم که با تلاش و همتی ماندگار این شجره طیبه را برجای گذاشته اند؛ شکل گرفته است.

وی افزود: ما توفیق خواهیم داشت تا از ظرفیت‌ها، استعدادها، امکانات و برنامه‌های بسیج برای توسعه گردشگری کشور در راستای تحقق سیاست‌های کلان جمهوری اسلامی ایران و نیز تاکیدات و دستورات رهبر معظم انقلاب در چارچوب سیاست‌های ابلاغی برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور، بهره مند شویم.

رحمانی موحد اظهار کرد: گردشگری می‌تواند با استفاده از شاخص میراث معنوی و راهیان نور و ظرفیت‌هایی که در استان‌های مختلف در حوزه دفاع مقدس وجود دارد در بسترهای تاریخی، فرهنگی و طبیعی شکوفا شود.

این مقام مسئول درباره اهداف تفاهم نامه همکاری مشترک مذکور گفت: هدف از تعامل حاصل تقویت همگرایی، هم سویی و اعتلای هویت مذهبی و ملی جهت تحقق گردشگری قرآنی، ترویج فرهنگ سفر، آموزش و پژوهش در راستای تقویت بنیان‌های فرهنگی برای نیل به گردشگری تعالی بخش و قرآنی و در نهایت اشاعه فرهنگ دفاع مقدس و معرفی حماسه رزمندگان و ایثارگران در مناطق هدف گردشگری به شمار می‌آید.

وی افزود: همچنین امیدوار هستیم که در پی این اقدام نظارت کیفی در توسعه و تجهیز اردوگاه‌های بسیج و آموزش بسیجیان در راستای ارتقای کیفی خدمات رفاهی سفر و نیز امکان استفاده از ظرفیت خدمات دفاتر مسافرتی و گردشگری به منظور هدفمندسازی خدمات به گردشگران، توجه به صنایع دستی، سوغات محلی و محصولات سنتی در مناطق هدف گردشگری و نیز توجه به توسعه و رونق عرصه‌های متعدد گردشگری علی الخصوص جاذبه‌های گردشگری ارزش محور و مغفول در کنار توسعه و رونق گردشگری دریایی محقق شود.

به گزارش سازمان میراث فرهنگی همچنین در این نشست «سرتیپ پاسدار علی فضلی» معاون و جانشین رییس سازمان بسیج مستضعفین نیز در این جلسه اظهار داشت: اهمیت دفاع مقدس پوشیده نیست و در جان مردمان ما از جایگاه رفیعی برخوردار است.

وی افزود: بستر دفاع مقدس که حاصل مجاهدت‌های رزمندگان اسلام بوده است؛ امروز می تواند در شرایطی که بر مردم شریف مان هجمه سنگین، تهاجم و شبیخون فرهنگی تحمیل شده است به عنوان یکی از راهکارهای موثر جهت مقابله با جنگ سرد دشمن و نیز خدمت گذاری به فرزندان امت اسلامی به کار گرفته شود.

سرتیپ پاسدار فضلی همچنین با اشاره به اینکه راهیان نور حج بصیرتی است؛ گفت: به کارگیری بیش از ۱۶۰۸ کیلومتر فضای عملیاتی در ۷ استان کشور و پذیرایی بیش از ۷۰ هزار زائر ایرانی و غیر ایرانی در مناطق گرمسیر و سردسیر جنگی در کنار فعال سازی و تامین زیرساخت‌های لازم بخشی از اقدامات انجام گرفته در حوزه راهیان نور به شمار می‌آید که بی‌شک انعقاد تفاهم نامه مذکور و تداوم همکاری‌های فرابخشی می‌تواند در توسعه و رونق بیش از پیش از این امکان موثر باشد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد امیدوارم همکاری و تعامل سازمان اردویی راهیان نور بسیج و معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی روز به روز نظام مندتر و هدفمندتر شود و قطعاً امضای این تفاهم نامه باعث تعامل و برنامه ریزی دقیق جهت میزبانی از زائران خارجی و راهیان نور در استان‌های کشور خواهد شد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *