پست وبلاگ

درآمد ورود گردشگر ، معادل ۸۰ بشکه نفت می باشد

دبیر هیات سرمایه گذاری کلانشهرها گفت: درآمد حاصل از ورود هر گردشگر به کشور معادل بهای ۸۰ بشکه نفت است و به ازای ورود روزانه ۱۵ هزار گردشکر، می شود درهای چاه های نفت را بست.

داوود ندیم روز چهارشنبه در اولین همایش فرصت های سرمایه گذاری شهرداری زنجان افزود: بر اساس آمارهای جهانی میزان جذب و بهره گیری از سرمایه گذاری های خارجی و بخش های خصوصی در ایران رتبه خیلی پایینی دارد.
وی ادامه داد: براساس سند چشم انداز ۱۴۰۴ که نصف مدت زمان آن سپری شده، از لحاظ علمی و فنی تا اندازه ای توانسته ایم در مسیر پیشرفت قرار بگیریم ولی در حوزه اقتصادی بعد از گذشت ۱۰ سال از ابلاغ این سند هنوز نتوانسته ایم تا آن اندازه که انتظار می رفت موفق عمل کنیم.
ندیم با اشاره به ضرورت حرکت اقتصادی کشور از اقتصاد سوداگری به سمت اقتصاد سرمایه گذاری تولید محور، تاکید کرد: حضور بخش خصوصی و جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی عامل اصلی توسعه و رشد در کشورها و شهرهای مختلف است.
وی با بیان اینکه هزاره سوم هزاره اقتصاد دانش محور است، افزود: در زمان حاضر صنعت بزرگ گردشگری در اغلب کشورها به عنوان زمینه و راهبرد توسعه معرفی شده است و این بخش درآمدهای سرشاری را عاید آنان می کند.
ندیم افزود: دلیل رشد جهشی اقتصادی در برخی از کشورهای پیرامونی ما جذب سرمایه های خصوصی و خارجی است.
دبیر هیات سرمایه گذاری کلانشهرهای کشور گفت: برای بهره گیری از ظرفیت سرمایه گذاری بخش خصوصی در عمران و توسعه شهری نیازمند تغییر نگاه و راهبرد هم از سوی سازمان های عمومی و دولتی و هم از سوی شرکت های سرمایه گذاری هستیم.
ندیم افزود: باید با اصلاح ساز و کارهای سنتی و رویه های اداری دست و پاگیر، موانع جذب و تحقق سرمایه گذاری بخش خصوصی را برطرف کنیم.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *