پست وبلاگ

درآمد گردشگری از تجارت جهانی جلو افتاد

صنعت گردشگری جهانی با چهار درصد رشد طی سال ۲۰۱۵، برای چهارمین سال متوالی از تجارت جهانی پیشی گرفت.

براساس گزارشات سازمان جهانی گردشگری، این صنعت طی یک سال گذشته یک تریلیون و ۴۰۰ میلیارد دلار درآمد داشته است. رشد گردشگری ۴ درصد و رشد تجارت جهانی ۸٫۲ درصد بوده است. براساس گزارش سازمان‌های مربوطه، سال ۲۰۱۵ بدترین سال از سال ۲۰۰۹ برای تجارت جهانی بود.

همچنین اعلام شده، طی سال گذشته میلادی هفت درصد صادرات جهانی از طریق حوزه گردشگری انجام شده است. به دست آوردن چنین آماری مرهون مبالغی است که مسافران برای اقامت، خورد و خوراک، تفریح و خدمات دیگر هزینه می‌کنند.

به گزارش بی.بی.سی، چین در سال ۲۰۱۵ عنوان محبوب‌ترین مقصد گردشگری را به دست آورد و پس از آن، آمریکا، فرانسه و اسپانیا در این رده‌بند‌ی قرار گرفتند. آمریکا، چین و انگلیس بیشترین مسافر به کشورهای دیگر را داشتند. تعداد مسافران چینی که به سفرهای خارجی می‌روند، از سال ۲۰۰۴ رو به افزایش است و در سال گذشته ۲۵ درصد رشد داشته است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *