پست وبلاگ

درآمد صنعت گردشگری هم عرض درآمد نفت

محمدرضا مودودی از برگزاری همایش ملی گردشگری ایران در دوران پساتحریم در اواخر بهمن ماه سال جاری خبر داد و گفت: پتانسیل درآمد ارزی این صنعت هم عرض درآمد نفت است و در شرایط کنونی و با توجه به کاهش قیمت نفت در دنیا، توجه به صنعت گردشگری بیش از پیش ضرورت دارد.

وی با اشاره به مزیت‌ها و فرصت‌های پیش روی صنعت گردشگری ایران، شرایط بعد از تحریم را فرصتی مغتنم برای توسعه صادرات خدمات و از جمله صنعت گردشگری دانست و بر ترسیم نقشه راه این صنعت برای جذب حداکثری گردشگران خارجی تاکید کرد.

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر امنیت و ثبات سیاسی ایران در بین کشورهای آشوب‌زده منطقه یادآور شد: تعدد و تکثر سفرهای هیأت‌های تجاری خارجی که معمولاً پیش‌قراولان و پیشاهنگان فضای سیاسی و فرهنگی ملت‌ها نیز هستند، نشان می‌دهد که ایران، درحال تجربه فصل جدیدی از روابط بین‌المللی است که به موجب آن می‌توان به افزاش سهم صنعت گردشگری در کنار سایر فرصت‌های افزایش درآمد ارزی کشور امیدوار شد.

مودودی با اشاره به سهم ۱۵۰۰ میلیارد دلاری صنعت گردشگری در تجارت جهانی، خاطرنشان کرد: سهم ۸ میلیارد دلاری صادرات خدمات ایران در این حوزه ناکافی و نامطلوب است؛ این در حالی است که ظرفیت‌های تاریخی، مذهبی، فرهنگی و اقلیمی فراوان در کشور وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، «همایش ملی گردشگری ایران در دوران پساتحریم» با مشارکت سازمان توسعه تجارت، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مرکز گردشگری، علمی و فرهنگی دانشجویان ایران در اواخر بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *