پست وبلاگ

درآمد میلیاردی آموزش و پرورش از گردشگری

سیدمحمد بطحایی معاون توسعه مدیریت آموزش و پرورش در نشست خبری ستاد مرکز هماهنگی و خدمات سفر نوروز ۹۵ با تشریح اجاره ۱۰۵ هزار کلاس درس در ۱۱ هزار مدرسه اظهار داشت: این کلاس‌های مدارس در ۴ نوع سرویس از جمله کلاس‌های ویژه، کلاسهای الف، کلاس‌های نوع G و B تفکیک شده بودند و مسافران در آنها اقامت کردند.

وی با اشاره به اینکه در کلاس‌های ویژه و کلاس‌های الف، امکانات رفاهی از جمله تلویزیون و یخچال وجود داشت، افزود: کلاس‌های نوع G نیز در شرایط اضطراری مورد استفاده قرار می‌گرفت که امکانات کمتری داشتند و مبلغ آن شبی ۱۲ هزار تومان بود.

معاون توسعه مدیریت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش دارای ۲۰۰ مرکز رفاهی و میهمانسرا با ۲۴ هزار تخت است، گفت: اردوگاه‌ها و پردیس‌های این وزارتخانه نیز در ایام نوروز برای فرهنگیان مورد استفاده قرار گرفت.

بطحایی ادامه داد: در این مدت ۲۵ هزار نفر از همکارانمان در آموزش و پرورش به عنوان عوامل اجرایی به حدود ۱۳ میلیون «نفر روز» خدمت کردند که شامل ۵ میلیون نفر و یک میلیون خانوار بودند که در مراکز اقامتی آموزش و پرورش اسکان یافتند.

وی یکی از خدمات اقامتی آموزش و پرورش به فرهنگیان برای اسکان در کلاس‌های درس را پوشش بیمه حوادث عنوان کرد و گفت: تمام پذیرش‌ها برای اسکان نیز از طریق پورت و سامانه مربوطه صورت می‌پذیرفت.

معاون توسعه مدیریت آموزش و پرورش درباره میزان درآمدهای این وزارتخانه در ایام نوروز توضیح داد: هزینه کلاس‌های ویژه هر شب ۲۵ هزار تومان و کلاس‌های G بالغ بر ۱۲ هزار تومان بود، تمام هزینه‌ها نیز به خزانه واریز می‌شود که در مجموع بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال میزان دریافتی و اجاره این کلاس‌های درس بوده است، کما اینکه افزایش تعرفه‌ای نداشتیم و همین مقدار اعتبار نیز خودمان برای هزینه‌های جاری می‌کنیم.

بطحایی درباره برخی گزارش‌ها مبنی بر اضافه پرداخت و دریافتی بیش از تعرفه برای اجاره این کلاس‌های درس از مسافران نوروزی خاطرنشان کرد: قیمت کلاس‌ها برای هر شب مشخص بود و به هیچ عنوان افراد نباید به سرایدار و هر کس دیگر پول پرداخت می‌کردند زیرا تمام مبالغ از طریق پورت واریز و به خزانه ریخته می‌شود، بنابر این اگر چنین گزارشاتی وجود داشته باشد تخلف و به آنها رسیدگی خواهد شد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *