پست وبلاگ

در نوروز ” بازار زنجان ” را از دست ندهید

در نوروز ” بازار زنجان ” را از دست ندهید

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان تاکید کرد: صنعت‌گران صنایع‌دستی قول وعده داده‌اند که کارگاه‌ها و فروشگاه‌های صنایع‌دستی در ایام نوروز باز باشد.

محمود علی‌محمدی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه سال گذشته استقبال صنعت‌گران صنایع‌دستی در باز بودن فروشگاه‌های خود بی‌نظیر بود، گفت: امسال نیز صنعتگران وعده داده‌اند که کارگاه‌ها و فروشگاه‌ها باز باشد و گردشگران به راحتی بتوانند نسبت به خرید سوغاتی اقدام کنند.

وی افزود: باز بودن سایر مغازه‌ها در بازار زنجان بستگی به همت انجمن بازار و اتحادیه‌ها دارد ولی اتحادیه چاقو و مس وعده داده‌اند که فروشگاه‌های صنایع‌دستی از اول فروردین‌ماه باز باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: سال‌های گذشته با برپایی نمایشگاه‌های صنایع‌دستی در نقاط مختلف شهر اتحادیه‌ها اعتراض می‌کردند که این اقدام سبب می‌شود که باز بودن فروشگاه‌ها بی‌فایده باشد و گردشگران کمتری از داخل بازار و راسته فعالان صنایع‌دستی بازدید کنند. به همین جهت امسال در ایام نوروز در شهر زنجان فقط بازارچه صنایع‌دستی فعال بوده و نمایشگاهی در سایر نقاط شهر برپا نخواهد شد، زیرا معتقدیم با فعال بودن ۳۰۰ فروشگاه صنایع‌دستی که در شهر زنجان فعال هستند خلائی برای خرید گردشگران وجود نخواهد داشت.

علی‌محمدی در خصوص بازارچه صنایع‌دستی زنجان اظهار کرد: وجود بازارچه صنایع‌دستی در کنار رختشویخانه، سبب افزایش ماندگاری گردشگر شده و زمان حضور گردشگران را که پیش از این ۳۰ دقیقه بود تا سه ساعت افزایش دهد. پیش از این گردشگران با حضور در رختشویخانه و بازدید از کل بنا و چند غرفه صنایع‌دستی مجموعه را ترک می‌کردند، ولی هم‌اکنون پس از راه‌اندازی بازارچه صنایع‌دستی، گردشگران علاوه‌بر بازدید از بازارچه و کارگاه سفال به صرف نهار در شربتخانه می‌پردازند.

این مسئول عنوان کرد: در ایام نوروز بسیار مشاهده شد که گردشگران برای صرف نهار به این مجموعه باز می‌گشتند و حتی تا سه روز نیز در استان اقامت داشته و سفر خود را به تعویق انداختند و با وجود تمام شدن غذای سنتی زنجان به نام کاله‌جوش ساعت‌ها برای پخت مجدد آن منتظر ماندند که این موضوع با ایجاد فضایی مفرح در این مکان اتفاق افتاده است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *