پست وبلاگ

افزایش بازدید گردشگران خارجی از دامغان

به گزارش اکوتو ، معصومه داودیان اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۶۳۳ گردشگر خارجی از جاذبه‌های تاریخی شهرستان دامغان بازدید کرده‌اند.

وی  تصریح کرد: این گردشگران بیشتر از کشورهای ژاپن، آلمان، سوئیس، فرانسه، ایتالیا، هند، آمریکا، بلژیک، دانمارک و ایتالیا بودند.

داودیان افزود: بیشترین بازدید گردشگران خارجی در دامغان از تپه حصار، مسجد تاریخانه، باروی شهر، قوشه (منطقه قدیمی قومس) و کاروانسراها بوده است.

وی تعداد گردشگران داخلی بازدیدکننده از دامغان در این مدت را ۱۱۳ هزار و ۲۲۶ نفر اعلام کرد و گفت: افزایش بازدید گردشگران داخلی و خارجی از دامغان بیانگر معرفی خوب دامغان از روش‌های مختلف، به‌خصوص از طریق سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی و فعالیت مناسب آژانس‌های گردشگری این شهرستان است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان دامغان عنوان کرد:در روزگار گذشته دامغان یکی از شهرهای ایالت قومس بوده و مرکز این ایالت نیز محسوب می‌شده است.

وی افزود:دامغان یکی از کهن‌ترین شهرهای ایران است و از قدیم تا حال، دارای اهمیت خاصی بوده است. نام این شهر از مُغان یعنی آتش‌پرستان گرفته‌شده و به ده مغان معروف بوده و گفته‌اند که مغان باعث آبادی آن شده‌اند.

داودیان گفت:بنای شهر دامغان را به هوشنگ نبیره کیومرث که از پادشاهان پیشدادی بوده نسبت می‌دهند و روزگاری نیز پایتخت اشکانیان بود.

وی تصریح کرد:دامغان از گذشته تاکنون بهنام‌های «هکاتم پلیس» و « صددروازه» نیز معروف و مشهور است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *