پست وبلاگ

در دهه فجرمجتمع گردشگری در زاهدان افتتاح می‌شود

کامبیز مشتاق گوهری در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: در دهه فجرمجتمع گردشگری در زاهدان افتتاح می‌شود.

گوهری با اشاره به اینکه امروز نوروز نه تنها در ایران بلکه در تمامی کشورهای حوزه تمدنی گرامی داشته می‌شود، گفت: سیستان و بلوچستان دارای مولفه‌های مختلف در موضوع نوروز است که بهارگاه درجنوب و نوروزخوانی و نوروزگردانی در شمال استان از آن جمله است که می‌توانند بعنوان سفیران فرهنگ و تمدن باستانی و فرهنگی به دنیا معرفی شوند.

وی تصریح کرد: سیستان وبلوچستان به لحاظ داشتن صدها اثر تاریخی و باستانی امروز بعنوان یک ذخیرگاه فرهنگی و تمدنی نزد علاقمندان به تاریخ و صنعت گردشگری و تاریخ و تمدن مطرح است که برگزاری برنامه‌های نوروزبازار گامی برای معرفی این تاریخ و فرهنگ تمدن کهن است.

گوهری ضمن قدردانی از رسانه‌های استان ضمن تبیین بحث نوروز وبرنامه‌های استان در اهمیت موضوع نوروز به خصوص طرح ملی نوروز بازارها افزود: این جشن در کهن دیار سیستان وبلوچستان به صورت ویژه در سه شهرستان زابل – ایرانشهر وچابهار در جمع فعالین عرصه اطلاع رسانی اجرا می‌شود.

وی با اشاره به طرح ملی نوروز بازار تاکید کرد: از رسانه‌های استان در بحث معرفی این طرح و پوشش اخبار آن جهت معرفی هرچه بهتر آیین نوروز در این استان که خاستگاه خیلی از ایین های کهن قوم ایرانی در بستر جغرافیایی وفرهنگی ایران بزرگ است را درخواست دارم .

مشتاق گوهری اذغان داشت: افتتاح موزه محلی سرباز، راه اندازی نمایشگاههای صنایع دستی در زابل، زاهدان، میرجاوه، سراوان، نیکشهر و….نمایشگاه میراث انقلاب در موزه زاهدان، افتتاح نمایندگی وادارات جدید در سطح استان، افتتاح مجتمع گردشگری در زاهدان و همایش گردشگری دری به دشت ودلی به دریا را از جمله برنامه‌های شاخص دهه فجر امسال است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “در دهه فجرمجتمع گردشگری در زاهدان افتتاح می‌شود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *