پست وبلاگ

راه اندازی اولین کارخانه بدون کارگر در چین

به گزارش اکوتو ، یک شرکت چینی که در امور تکنولوژی تخصص دارد ، کارخانه ای در شهر دونگوان تاسیس کرده است که تمام مراحل کاری آن توسط ربات انجام می شود .
در این کارخانه کلیه فرآیند ها توسط ربات های رایانه ای کنترل می شوند . کامپیوتر های دیجیتالی کلیه تجهیزات ماشینی ، کامیون های بدون سر نشین و تجهیزات انبار را به طور خودکار کنترل می کنند . تنها چند کادر فنی در قسمت نظارت پشت کامپیوتر می نشینند و از طریق یک سیستم کنترل مرکزی، ربات ها را کنترل می کنند .
هر خط دارای یک راه اتوماتیک است که تنها سه کارگر وظیفه چک کردن خطوط و نظارت را دارا می باشند . چند ماه پیش ، برای انجام فرآیند مربوطه ۶۵۰ کارگر مورد نیاز بود .

هر ربات می تواند جایگزین شش تا هشت کارگر شود . لو ویکیانگ مدیر کل این شرکت گفته است در حال حاضر ۶۰ کارگر وجود دارند که در آینده ای نزدیک تعداد آنها به ۲۰ نفر کاهش خواهد یافت . او گفته است که گام اول این برنامه ” جایگزین ربات به جای انسان ” است .
همچنین رئیس این شرکت چن ژینگ گفته است در دو سال آینده تعداد ربات ها به ۱۰۰۰ عدد خواهد رسید و بیش از ۸۰ % پروسه ها توسط ربات ها انجام خواهند شد . در این گزارش گفته شده است این ربات ها در مقایسه با کارگران ماهر می توانند بهتر باشند و حتی بهتر از کارگران و کارشناسان آموزش دیده ساخته شده اند .
با نزدیک شدن جمعیت بالای ۶۰ ساله های چین به بیش از ۲۰۰ میلیون نفر ، این کشور در آینده ای نزدیک با توجه به افزایش سن جمعیتی دچار بحران خواهد شد و نیروی کار کمتری خواهند داشت .
داده ها در کارخانه ی دونگوان نشان می دهد میانگین نرخ خرابی و ضایعات در این کارخانه از ۲۵ درصد به ۵ درصد رسیده است و ظرفیت تولید از ۸۰۰۰ قطعه در ماه به بیش از ۲۱۰۰۰ قطعه افزایش داشته است . شهر دونگوان که یکی از مراکز تولید در چین است قصد دارد تا سال ۲۰۱۶ ، بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ ربات را جایگزین انسان کند .
با توجه به استراتژی ” Made In China ” انتظار می رود تا سال ۲۰۲۵ تعداد گارگاه ها و کار خانه های بدون کارگر در این کشور به شکل فزاینده ای افزایش یابد .

درباره ی قاضی نوری

حسین قاضی نوری دانشجوی کارشناسی شبکه های کامپیوتر است. بسیار علاقه مند به هنر می باشد. وی عاشق طراحی، عکاسی و نقاشی است و در گروه های حرفه ای سابقه فعالیت دارد.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *