پست وبلاگ

چین ۱۶ تن طلا خرید

بانک مرکزی چین اعلام کرد، چین با هدف تنوع بخشی به ذخایر ارزی خود، در ماه اوت حجم دارایی های طلای خود را افزایش داده، البته این اقدام با سرعت کندتری نسبت به ماه گذشته میلادی انجام شده است.
بانک خلق چین اعلام کرد، حجم ذخایر طلای این کشور در پایان ماه اوت به ۵۴٫۴۵ میلیون اونس رسیده که بالاتر از ۵۳٫۹۳ میلیون اونس ماه جولای است.
۵۲۰ هزار اونس طلایی که چین در این ماه خریده معادل ۱۶٫۲ تن است که کل ذخیره طلای این کشور را به ۱۶۹۳٫۵۸۴ تن رسانده است. چین در ماه جولای ۱۹ تن به ذخایر طلای خود افزوده بود.
کاهش خرید طلای چین در ماه وات در حالی است که ذخایر ارزی این کشور که بالاترین رقم در کل جهان است، ۹۳٫۹ میلیارد دلار کاهش یافته که کاهشی بی سابقه بوده است. این کاهش نشان دهنده تلاش های پکن برای متوقف ساختن روند کاهشی ارزش یوان و تثبیت بازارهای مالی است.
چین پس از آمریکا، آلمان، صندوق بین المللی پول، ایتالیا و فرانسه، ششمین ذخایر عظیم طلای جهان را داراست.
جیانگ شو، تحلیلگر ارشد گروه طلای شاندونگ در شانگهای گفت: «بانک خلق چین به صورت مداوم ذخایر طلای خود را افزایش خواهد داد.»
وی افزود، بانک مرکزی چین با سرعت ثابتی به خرید طلا ادامه می دهد، مگر اینکه کاهش قابل توجهی در قیمت ها مشاهده شود که می تواند موجب افزایش خرید شود.
بر اساس محاسبات رویترز  بر اساس داده های بانک مرکزی چین، ذخایر طلای این کشور، علیرغم افزایش در ماه اوت، تنها ۱٫۷ درصد کل ذخایر چین را تشکیل می دهد.
بر اساس آمارهای شورای جهانی طلا، آمریکا دارنده بزرگترین ذخیره طلای جهان بیش از ۸ هزار تن طلا در اختیار دارد که حدود ۷۳ درصد کل ذخایر خارجی این کشور را تشکیل ی دهد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *