پست وبلاگ

چرا تونی محبوب بود ؟

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو ؛ در روانشناسی شخصیت مقوله‌ای با نام “دوست داشتنی بودن” وجود دارد. در این مقوله ویژگی‌های شخصیتی که یک انسان باید انها را دارا باشد تا در نظر دیگران دوست داشتنی و محبوب جلوه کند بیان شده است. فارغ از ویژگی‌های چهره که به نظر میرسد بیشتر ژنتیکی است و انتخاب نقش چندانی ایفا نمیکند ،برخی از ویژگی‌های شخصیتی و روحی باید در فرد “محبوب ” وجود داشته باشد تا در نزد مخاطب فردی دوست داشتنی به نظر آید.

1341

تونی اولیویرا،مربی سابق تراکتور نیز مشخصا این ویژگی‌های شخصیتی را در وجودش پرورش داده بود و همین امر موجب کشش طرفداران این تیم به سوی این فرد می شد. جدای از طرفداران تراکتور سایرین نیز به محبوب بودن تونی اذعان داشتند. عادل فردوسی پور در شبی که مهمان برنامه اش مربی سابق تراکتور بود ،در اواسط مصاحبه با ایشان این جمله را بیان میکند که “شما بسیار دوست داشتنی هستید”. اما مهم ترین ویژگی‌های شخصیتی که در روانشناسی بدان ها اشاره میشود که یک انسان دوست داشتنی خطاب شود این موارد هستند:

toni

۱-مرموز نبودن :تونی اولیویرا مرموز ویا به قول معروف “آب زیر کاه ” نبود. در مدت اقامتش در تبریز نمی توان مصاحبه هایی از وی یافت که بوی دورنگی و چند شخصیتی بودن داشته باشد. بدین معنی که در مصاحبه ها،بازیکن تیمش را به باد انتقاد بگیرد و در تمرینات به تمجید بازیکن مورد خطاب بپردازد.

16131_orig

۲-خودخواه نبودن :به ضرس قاطع می توان گفت که کارنامه دارترین مربی خارجی که پا به لیگ برتر نهاده است ،تونی اولیویرا بود. قهرمانی با بنفیکا در لیگ پرتغال و صعود به فینال جام باشگاههای اروپا و قهرمانی جام حذفی پرتغال و همچنین مربی بزرگانی چون زیدان بودن افتخاری است که هر مربی لیگ برتری نمی تواند در رزومه کاری اش با خود به همراه داشته باشد.

img20151514

۳-مسولیت پذیر بودن :اولیویرا بعد از شکست یا تساوی،چه در رختکن تیمش و چه در مصاحبه های مطبوعاتی ،همیشه مسولیت ناکامی ها را بر عهده میگرفت و در بازی هایی هم که تیمش با اشتباهات فردی امتیاز از دست می داد،نهایتا خود را مقصر اصلی قلمداد می کرد و میتوان گفت مصاحبه‌ای از ایشان وجود ندارد که با نام بردن از یک بازیکن خاص یا داور بازی ،او را مقصر ناکامی معرفی نماید.

toni_oloviyera_-_javani

۴-بخشش داشتن :این ویژگی بارزترین ویژگی شخصیتی اولیویرای محبوب بود و شاید همین ویژگی نیز باعث سوء استفاده برخی در زمان تصدی اش بر سکان تراکتوری ها بود. تنبیه نکردن بازیکن خاطی و داشتن دید پدر گونه نسبت به اشتباهات فردی بازیکنان ،شاید یکی از دلایل بروز برخی حواشی جانبی در تیم تحت هدایت وی بود که به نظر می رسید از این ویژگی‌های شخصیتی تونی اولیویرا در پاره ای از موارد سوء برداشت یا سوء استفاده هم میشود.
و در نهایت ،تونی دوست داشتنی بود ،محبوب بود و محبوب خواهد ماند. محبوب تر از واسیلی گوجای رومانیایی و علی رغم عدم نتیجه گیری در این فصل لیگ باز هم میتوان ادعا داشت که یادش همیشه با نیکی و مهربانی همراه خواهد بود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

5 دیدگاه در “چرا تونی محبوب بود ؟

  1. همین ویژگیها بود که متر در لیگ برتر ما رو براش سخت میکرد سیستم لیگ برتر علی اصغری ایست با رسانه هایی که ارباب قلم این سیستم پ مافیای آن هستند درک محبوبیت تونی برای چنین اشخاصی سخت است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *