پست وبلاگ

چشم طمع خارجی‌ها به بازار ۸ میلیارد دلاری بیمه ایران

۸ نفر از ۱۱ متخصص بیمه و بیمه اتکایی که این هفته به سوالات رویترز پاسخ دادند، گفته اند ایران یک بازار جذاب یا خیلی جذاب به خصوص در بخش های دریایی و انرژی بوده است. پاسخ دهندگان به دلیل حساسیت موضوع حاضر به افشای نامشان نشده اند.
در حالی که چند نفر از پاسخ دهندگان انتظار دارند که تا پایان سال ۲۰۱۶ وارد بازار ایران شوند، اما دیگران گفته اند که به دلیل نگرانی های فعلی در مورد چگونگی و زمان لغو تحریم ها، دشوار می توان در این خصوص اظهار نظر کرد.
بر اساس توافقی که روز ۱۴ جولای به دست آمد، برنامه هسته ای ایران  در معرض محدودیت های طولانی مدت قرار خواهد گرفت و تحریم های آمریکا، سازمان ملل و اتحادیه اروپا علیه این کشور لغو خواهد شد.
این موجب گشایش یک بازار ۸ میلیارد دلاری به روی شرکت های بیمه ای خواهد شد که ریسک های مرتبط با صادرات را بیمه می کنند.
هرچند هنوز توافق هسته ای در کنگره به تصویب نرسیده، اما ذخایر عظیم انرژی ایران و جمعیت جوان این کشور از همین حالا توجهات را به خود جلب کرده است.
فرآیند لغو تحریم ها احتمالا از حدود اواخر امسال آغاز خواهد شد.
بخش های دریانوردی و انرژی ایران در صدر فهرست بخش های مورد هدف شرکت های بیمه قرار دارند.
بن آبراهام، رئیس شرکت بیمه ویلیس ضمن بیان اینکه این شرکت به تحریم ها پایبند باقی خواهد ماند و در عین حال هرگونه تغییری را صد خواهد کرد گفت: «از نظر تاریخی، ما با ایران همکاری داشته ایم. مشاهده اینکه چه اتفاقی دارد در آنجا می افتد جالب توجه است.»
«از نظر دریانوردی، برخی کشتی داران بزرگ در ایران وجود دارند. همچنین محموله ها و پایانه های بندری زیادی در ایران هست.»

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *