پست وبلاگ

نخستین باغ گردشگری در چهارمحال و بختیاری افتتاح شد

بهمن عسگری پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح باغ گردشگری اظهار داشت: هم‌زمان با هفته گردشگری نخستین باغ گردشگری با عنوان دره بهشت در روستای ده‌چشمه شهرستان فارسان افتتاح شد.

وی مساحت این باغ را ۳ هکتار اعلام کرد و افزود: فاز نخست این طرح با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال با مشارکت بخش خصوصی افتتاح شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال وبختیاری با اشاره به میزان سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری خاطر نشان کرد: میزان سرمایه‌گذاری در این طرح ۴ میلیارد ریال برآورد شده است.

عسگری بیان کرد: این باغ زمینه اشتغال مستقیم ۵ نفر را در این شهرستان فراهم می‌کند.

وی گفت: با توجه به محدودیت اراضی در پیرغار و ده‌چشمه و با توجه به انتقال مسافران و ازدحام گردشگر در کانون‌ها، بهره‌برداری از این طرح‌ها می‌تواند در حفظ محیط زیست و ارائه خدمات با کیفیت به گردشگران کمک کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال وبختیاری با اشاره به خدمات و حمایت‌های میراث فرهنگی از باغ‌های گردشگری، تصریح کرد: تسهیلات بانکی از طریق تفاهم‌نامه با صندوق کارآفرینی امید، معرفی به دستگاه‌های متولی برای اخذ انشعابات و چاپ اقلام تبلیغاتی در راستای معرفی واحدهایی که پروانه بهره‌برداری دارند از جمله حمایت‌هایی است که از باغ گردشگری صورت می‌گیرد.

به گزارش تسنیم: باغ گردشگری دره بهشت به مدیریت نبی‌الله محمدی و با حضور امام جمعه شهرستان فارسان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *