پست وبلاگ

بریتیش ایرویز پروازهایش به ایران را از سرگرفت

شرکت هوایی بریتیش ایرویز انگلیس روز پنجشنبه پس از حدود ۴ سال وقفه، پروازهای خود به مقصد ایران را از سر گرفت.یک فروند هواپیمای پهن پیکر بوئینگ ۷۷۷  در ساعت ۹ شب پنجشنبه از لندن به سمت تهران پرواز کرد. این اولین پرواز شرکت بریتیش ایرویز به مقصد ایران از سال ۲۰۱۲ تاکنون بوده است. این شرکت به دلیل تشدید تحریم های غرب علیه ایران پروازهای خود به سمت ایران را متوقف کرده بود.
شرکت بریتیش ایرویز قرار است هفته ای ۶ پرواز منظم مسافری به فرودگاه امام خمینی تهران برقرار نماید. امضای توافق هسته ای بین تهران و قدرت های جهانی در سال گذشته میلادی، منجر به لغو تحریم های اقتصادی شده و انتظار می رود موجب منافع اقتصادی برای ایران شود.
سین دویل، رئیس شبکه و ناوگان هوایی بریتیش ایرویز گفت: «لغو تحریم ها به ایران اجازه داده تا مجددا درهای خود را به روی تجارت باز کند و راه را برای تجارت و ارتباط مجدد با اقتصاد ایران هموار ساخته است.»
روابط بین ایران و انگلیس به ویژه پس از حمله به سفارت انگلیس در تهران در سال ۲۰۱۱ دستخوش تنش هایی شده بود. سفارت انگلیس در تهران در اوت سال گذشته بازگشایی شد.
ابتدا قرار بود پروازهای بریتیش ایرویز بین لندن و تهران در ماه جولای مجددا برقرار شود. اما این پروازها به دلیل مسائل فنی به تاخیر افتاد.
در ماه آوریل، شرکت ایرفرانس پس از ۸ سال وقفه، پروازهای خود به مقصد تهران را از سر گرفت.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *