پست وبلاگ

برج تاریخی چهل دختران سمنان مرمت شد

رئیس سازمان دانش آموزی استان سمنان با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره رنگ‌آمیزی برج تاریخی چهل دختران سمنان گفت: این برج تاریخی با هزینه سازمان دانش آموزی استان سمنان به حالت اولیه بازگشته است.

محمدرضا عامریان در گفت‌وگو با تسنیم، با تأکید بر اینکه تنها قسمت‌های بازسازی شده برج چهل دختران سمنان رنگ‌آمیزی شده است؛ نه قسمت‌های تاریخی آن اظهار داشت: با تلاش‌های شبانه روزی، این برج تاریخی در روز گذشته به حالت سابق بازگشته و اکنون اثری از رنگ آمیزی بر روی آن نیست.

وی با ابراز تأسف از رنگ آمیزی این برج تاریخی تصریح کرد: رنگ آمیزی برج چهل دختران سمنان به اشتباه، درست در روز نخست سال ۹۵ و از سوی پیمانکار این سازمان انجام شد و با توجه به تعطیل بودن این روز گمان رنگ آمیزی آن نمی‌رفت.

رئیس سازمان دانش آموزی استان سمنان تصریح کرد: برخی رسانه‌ها به گونه‌ای وانمود کردند که گویا سازمان دانش آموزی به عمد اقدام به رنگ آمیزی کرده است؛ درصورتی که این موضوع تنها بر اثر اشتباه یک کارگر ساده از پیمانکار این سازمان حادث شده و همه مجموعه سازمان دانش آموزی استان سمنان از این واقعه ناراحت شده‌اند.

عامریان با اشاره به اینکه مرمت قسمت رنگ خورده این بنا از همان فردای رنگ آمیزی آن آغاز شده است تصریح کرد: رنگ استفاده شده در این موضوع از نوع پلاستیک بوده است که خوشبختانه کار پاک کردن رنگ‌ها را آسان‌تر کرد.

وی با بیان اینکه سازمان دانش آموزی استان سمنان در موارد مختلف برای نگهداری از این برج تاریخی اقداماتی انجام داده است عنوان کرد: چرا برخی از رسانه‌هایی که امروز فریاد وا اسفا سرداده‌اند؛ در سال‌های گذشته که این بنای خشتی و گلی رو به نابودی می‌رفت و فرسایش آن امروز نیز ادامه دارد توجهی به آن نکردند.

رئیس سازمان دانش آموزی استان سمنان با اشاره به تحریف و سانسور بخشی از صحبت‌هایش در مصاحبه با یکی از رسانه‌های محلی گفت: متأسفانه بخشی از صحبت‌های بنده در این مصاحبه سانسور شده و بخشی دیگر از آن نیز حذف شده است و از رسانه‌ها انتظارمی‌رود که امانت داری را در انجام وظایف خود رعایت کنند.

عامریان با بیان اینکه تکیه بر بودجه‌های سنواتی دستگاه‌ها کفاف انجام همه امور را نمی‌دهد تصریح کرد: نباید همه انتظارات را از میراث فرهنگی داشت؛ چراکه اعتبارات این دستگاه نیز بسیار محدود است و در همین راستا سازمان دانش آموزی آمادگی خود را برای در اختیار گرفتن مدیریت برج تاریخی چهل دختران به منظور بازسازی اساسی زیر نظر کارشناسان میراث فرهنگی اعلام می‌کند.

وی بیان کرد: کارشناسان اداره میراث فرهنگی شهرستان سمنان امروز با حضور در محل برج از نحوه بازگردانی آن به وضعیت قبلی بازدید کردند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *