پست وبلاگ

گل سه امتیازی نانگ رویاهای هواداران استقلال را پرپر کرد/تراکتوربه دنبال برد پرگل مقابل استقلال اهواز

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز دیروز در هفته بیست و نهم و ماقبل آخر لیگ پانزدهم میهمان تیم صدر جدولی استقلال تهارن بود که در نهایت این بازی پرگل ۳-۲ به نفع سرخپوشان تبریزی رقم خورد تا تراکتور بار دیگر مانع قهرمانی استقلالی ها در لیگ شود.

قضاوت این دیدار حساس که همزمان با سایر دیدار ها از ساعت ۱۸ در ورزشگاه آزادی شروع شد بر عهده حسین زرگر بود و محمدرضا ابوالفضلی و محمدرضا منصوری، زرگر را در امر قضاوت یاری می کردند. داور مسابقه در این دیدار ۳ بار دست به جیب شد که سهم تراکتور یک اخراج و یک اخطار و سهم استقلال یک اخطار بود.فرزاد حاتمی و مهدی رحمتی اخطاری های این مسابقه و سروش رفیعی که نمایش قابل قبولی در این بازی ارائه نمود، اخراجی بازی دیروز بود.

گل های این دیدار توسط آگوستو سزار (دقیقه ۲۱)، سروش رفیعی (دقیقه۴۲) و آویس نانگ (دقیقه ۷۹) برای تیم تراکتورسازی و محمد امین حاج محمدی (دقیقه ۱۴) و سجاد شهباز زاده (دقیقه ۴۷) برای تیم استقلال تهران زده شد.

بازی با نمایش هجومی و برتری نسبی استقلالی ها شروع شد و آنها خیلی زود و در دقیقه ۱۴ و با اشتباه مدافعان تراکتور، به وسیله ی محمد امین حاج محمدی از حریف خود پیش افتادند. این گل روی سانتر خسرو حیدری از نقطه کرنر زده شد.

استقلال که با این گل می توانست همچنان در صدر جدول باقی بماند در ادامه بازی محتاطانه عمل کرد و این تیم تبریزی بود که در دقیقه ۲۱ و به وسیله ی اوت دستی سینا عشوری و اشتباه حاج محمدی و رحمتی در دفع توپ به گل تساوی دست یافت. آگوستو سزار که به تازگی از بند مصدومیت رهایی یافته بود زننده گل تساوی تیمش بود و فرزاد حاتمی نقش تعیین کننده ای در به ثمر رساندن این گل داشت.

در ادامه باز این تراکتور بود که با انجام یک بازی جسورانه به گل رسید. حرکت عالی سروش رفیعی و یک دو با فرزاد حاتمی، رفیعی را در موقعیت تک به تک با دروازه بان قرار داد و با یک ضربه زیبا دروازه رحمتی را گشود. سپس دو تیم با برد تیم میهمان به رختکن رفتند.

در شروع نیمه دوم این استقلال بود که دوباره با اشتباه مدافعان تراکتور در یارگیری و در فاصله دو دقیقه از شروع نیمه دوم به گل رسید. سجاد شهباز زاده روی سانتر خسرو حیدری ضربه سر زیبایی را روانه دروازه اخباری کرد تا کار به تساوی بکشد.

این تساوی که هیچ دردی از دو تیم را دوا نمی کرد باعث شد تا تراکتور و استقلال برای زدن گل برتری تلاش زیادی انجام دهند و کفه ترازو موقعیت های گل به نفع تیم تراکتور می چرخید. در دقیقه ۷۹ و در حالی که حاج محمدی در عمق دفاع قصد دریبل مهاجم تراکتور را داشت با تیزهوشی آلویس نانگ که به عنوان یار تعویضی به میدان آمده بود، تراکتور به گل رسید تا سهم اشتباهات مدافعان هر دو تیم مساوی شود.

تراکتور با این برد ۴۸ امتیازی شد و امید زیادی دارد با برد پرگل در بازی آینده و آخر لیگ برابر تیم استقلال اهواز و شکست استقلال بحران زده در برابر شاگردان علی دایی در صبا، جای آبی پوشان پایتخت را در رده سوم گرفته و به عنوان تیم سوم به طور مستقیم راهی لیگ قهرمانان آسیای فصل بعد شود. نزدیک ترین تعقیب کننده تراکتور نیز شاگردان منصوریان است که چند هفته متوالی نتایج کاملاً مشابه کسب می کنند و منتظر لغزش تراکتور در بازی آینده می باشند.

تیم استقلال نیز با این باخت خانگی تقریباً از قهرمانی دور شد تا بار دیگر این تراکتور باشد که استقلال را از کسب جام ناکام می گذارد. هواداران استقلال امید زیاید داشتند تا با برد در این مسابقه و قهرمانی در لیگ برتر و با توجه به حضور این تیم در فینال جام حذفی، دبل کرده و جام قهرمانی لیگ برتر و جام حذفی را یک جا درو کنند ولی گل سه امتیازی آویس نانگ و بازی درخشان و شرافتمندانه بازیکنان تراکتورسازی مانع تحقق این رویا شد.

ترکیب استقلال:
مهدی رحمتی، حنیف عمران زاده، امین حاج محمدی، امید نورافکن، میلاد فخرالدینی، فرشید اسماعیلی، امید ابراهیمی، خسرو حیدری، جابر انصاری (۶۰ میلاد شعبانلو)، پروپجیچ ( ۴۶ محسن کریمی)، سجاد شهباززاده

سرمربی: پرویز مظلومی

ترکیب تراکتورسازی:
محمدرضا اخباری، شجاع خلیل زاده، خالد شفیعی،  سعید آقایی(۸۶  کاردوسو)، محمد ایرانپوریان، مهدی کیانی، سینا عشوری، آگستو سزار ( ۴۶ نانگ)، فرزاد حاتمی، سروش رفیعی، بختیار رحمانی(۹۱ علی حمودی)

سرمربی: امیر قلعه نویی

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *