پست وبلاگ

۳۲ مرکز اقامتی بوم‌گردی در استان یزد افتتاح شد

محمدمهدی شرافت عصر امروز در نشست شورای اشتغال استان یزد اظهار داشت: از شهریور ۹۴ بحث بوم‌گردی را در استان یزد کلید زدیم.

وی افزود: در این زمینه بیش از ۱۱۰ مجوز صادر کردیم که ۱۹ مورد آنها برای دریافت تسهیلات به صندوق کارآفرینی امید کشور معرفی شدند و ۱۱ مورد این افراد تسهیلات دریافت کردند.

مدیرکل صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری استان یزد با تاکید بر اهمیت توسعه صنعت بوم‌گردی خاطرنشان کرد: ۳۲ مورد اقامتگاه‌های بوم‌گردی با مشارکت مردم در یزد افتتاح شد.

شرافت با بیان این مطلب که توسعه گردشگری نیازمند ایجاد زیرساخت‌های لازم است بیان کرد: ایجاد ایستگاه‌های اطلاع‌رسانی و راهنمایی گردشگران به ویژه گردشگران خارجی یکی از زیرساخت‌هایی است که در استان یزد باید فراهم شود.

وی با بیان این مطلب که بیش از ۲۰۰ نفر در بخش صنایع دستی در استان یزد مشغول به کار شده‌اند خاطرنشان کرد: با افتتاح اقامتگاه‌های بوم‌گردی هم ۹۵ نفر در این مراکز به‌کار مشغول شدند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *