پست وبلاگ

ایران چند بوئینگ و چند ایرباس دارد؟

به گزارش گروه گردشگری اکوتو ، معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری، گفت: با ایجاد ظرفیت های جدید طی یک سال گذشته، از ۲۵۷ فروند هواپیمای موجود هم اکنون ۱۶۸ فروند آن در ناوگان هوایی کشور فعال است که این مساله در تاریخ هوانوردی کشور بی سابقه است.

حمید حبیبی، تعداد ناوگان هوایی کشور را ۲۵۷ فروند عنوان کرد و افزود: از این تعداد، ۲۵۱ فروند مسافری شامل ۴۱هزار و ۲۱۸ صندلی و ۶ فروند باری است.

وی گفت: در سال جاری با تلاش مراکز تعمیر و نگهداری شرکت های هواپیمایی در حدود ۱۴ فروند هواپیما از نوع ایرباس و بوئینگ به ناوگان هوایی کشور ملحق شده اند.

معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری، اظهار داشت: با فعال شدن ۱۶۸ فروند هواپیما، در حال حاضر ۶۷٫۶۳ درصد ناوگان هوایی کشور فعال و این در حالی است که تا چندی پیش فقط حدود ۶۰ درصد ناوگان هوایی کشور فعال بود.

حبیبی خاطرنشان کرد: هم اکنون شرکت های هواپیمایی متقاضی ورود ۱۴ فروند هواپیمای مسافری هستند که در صورت تطبیق با دستورالعمل های سازمان هواپیمایی کشوری، برنامه ورود آنها تا پایان سال جاری اجرایی می شود.

معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری، افزود: سازمان هواپیمایی کشوری در نظر دارد ناوگان جدید برای انجام عملیات پروازهای تابستانی و حج تمتع مورد استفاده قرار گیرد.

هم اکنون ۱۶۸ فروند هواپیما در ناوگان هوایی کشور فعال هستند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *