پست وبلاگ

بیشترین و کمترین نرخ بیکاری بهار اعلام شد

به گزارش گروه اقتصادی اکوتو ، حاصل محاسبات مرکز آمار نشان میدهد که نرخ بیکاری در بهار سال جاری به ۱۰٫۸ درصد رسیده و نرخ بیکاری مردان و زنان به ترتیب ۹ و ۱۹٫۲ درصد محاسبه شده است.

ضمن آنکه نرخ بیکاری جوانان ۲۵ درصد است که این نرخ برای مردان و زنان جوان به ترتیب ۲۰٫۹ و ۴۳٫۱ درصد اعلام شده است.

البته نرخ بیکاری مناطق شهری و روستایی به ترتیب ۱۲ و ۷٫۶ درصد گزارش شده است. همچنین اعلام شده که تعداد بیکاران کشور معادل ۲ میلیون و ۶۴۷ هزار و ۲۳۳ نفر می باشد که تعداد مردان یک میلیون و ۸۲۲ هزار و ۳۸ نفر و زنان ۸۲۵ هزار و ۱۹۴ نفر است.

براساس این گزارش، استان کرمان با ثبت نرخ ۵٫۹ درصد کمترین نرخ بیکاری را در بین استان‌های کشور در بهار ۹۴ دارا بوده است ضمن آنکه نرخ بیکاری استان همدان ۶٫۷ درصد، تهران ۷٫۴ درصد و آذربایجان شرقی ۷٫۷ درصد گزارش شده است. بنابراین تهرانی‌ها هم جزو استان‌هایی است که نرخ بیکاری آن کمتر از سایر استان های کشور است.

همچنین بیشترین نرخ بیکاری در فصل بهار امسال برای استان کهگیلویه و بویر احمد با نرخ ۱۶ درصد گزارش شده است؛ ضمن آنکه بعد از این استان، استان های البرز با نرخ ۱۵٫۸ درصد، هرمزگان با نرخ ۱۵٫۶ درصد، خراسان رضوی با نرخ ۱۴٫۶ درصد، چهار محال بختیاری با نرخ ۱۳٫۸ درصد و اصفهان با نرخ ۱۳٫۶ درصد بیشترین نرخ بیکاری را داشته اند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *