پست وبلاگ

بیش از یک میلیون گردشگر وارد اردبیل شدند

قادر تقی‌زاده در گفت‌وگو با  تسنیم ، با اعلام این‌که از ابتدای تیرماه سال جاری تا ۱۵ شهریور بیش از یک میلیون وسیصد و شصت گردشگر داخلی به استان اردبیل سفر کرده‌اند، اظهار داشت: در این مدت یک میلیون و ششصد وسی خودروی سبک وارد استان اردبیل شده‌است.

وی با اشاره به‌میزان خودروهای وارد شده از هر شش محور ورودی استان اردبیل، محور آستارا به‌اردبیل را با حجم ۶۳ درصد پرترددترین محور و محور اسالم به خلخال را با ۳ درصد کم ترددترین محور ورودی استان اشاره کرد و افزود: در هریک از محورهای ورودی سرعین به نیر، کلیبر به اصلاندوز، سرچم به اردبیل و اهر به مشگین‌شهر به ترتیب ۱۳، ۱۰، ۷ و ۴ درصد میزان تردد خوردروهای سبک از بازه زمانی اول تیرماه سال جاری تا ۱۵ شهریور ماه ثبت شده‌است.

سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با اشاره به اینکه  در بازه زمانی ذکر شده ۲۷۴ هزار و ۱۴۰ نفر در ستاد اسکان فرهنگیان اقامت کرده‌‌اند، اظهار داشت: استان اردبیل از نظر تعداد مراکز اقامتی رتبه سوم کشور را داراست و با وجود ۱۲ هزار و ۳۰۰ تخت مسافر از نظر تعداد تخت در رتبه ششم کشوری قرار دارد.

تقی زاده با اشاره به فعالیت ۲۱۸ مرکز اقامتی در استان از جمله هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، پانسیون و کمپ جهت ارائه امکانات اسکان و اقامت به مسافرین و گردشگران افزود: علاوه بر این ۱۸۲ خانه مسافر نیز با مجوز رسمی و به صورت موقت در سطح استان فعالیت می‌کنند، همچنین برخی از مسافرین تابستانی در مهمان‌سراهای دولتی اسکان یافته و تعدادی نیز در پارک‌های سطح شهر در چادرهای مسافرتی اقامت کرده‌اند.

وی با بیان این‌که آمار تعداد گردشگران خارجی وارد شده به استان در دسترس نیست، به خدمات مشترک شهرداری، میراث فرهنگی، اوقاف و امور خیریه و حفاظت محیط زیست برای مسافرین و مهمانان تابستانی اشاره کرد و افزود: امسال نیز در ورودی‌های شهرستان اردبیل و سرعین اقلام تبلیغاتی و معرفی استان در اختیار مسافرین قرار گرفت و تورهای اردبیل‌گردی در دو سری صبح و عصر مسافرین را با جاذبه‌های گردشگری اردبیل آشنا کرد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “بیش از یک میلیون گردشگر وارد اردبیل شدند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *