پست وبلاگ

باغ تاریخی بیرم آباد استان کرمان ساماندهی می‌شود

محمود وفایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به منظور آماده سازی حمام‌های تاریخی کرمان و پیوستن به پرونده زنجیره‌ای ثبت جهانی حمام ایرانی ، حمام های “شیخ الاسلام” ،” لله” ، “میرزا اسماعیل وزیر” و حمام “ابراهیم خان ظهیر الدوله ” مرمت و بازسازی می‌شوند.

وی اظهار داشت: حمام‌های مذکور با مشارکت میراث فرهنگی، اوقاف و شهرداری مرمت و در قالب کاربری مرتبط و مناسب احیاء و به بهره‌برداری خواهند رسید.

وفایی در ادامه از ساماندهی و مرمت باغ تاریخی بیرم آباد خبر داد و تصریح کرد: تصمیم گیری‌های خوبی با متولیان این باغ ( آستان قدس رضوی) در مورد این طرح صورت گرفته است به این صورت که طرح و نظارت برعهده میراث و اجرا نیز توسط آستان قدس رضوی صورت پذیرد.

وی خاطرنشان کرد: قدمت این باغ تاریخی بسیار زیبا به دوره صفویه برمی‌گردد و جذابیت‌های خاصی در جذب گردشگران دارد.

وفایی در ادامه همکاری مالکان اماکن تاریخی را یکی از مهمترین ابعاد احیا و بهره برداری از این اماکن دانست و افزود: این افراد با تغییر کاربری و مرمت این بناها ، علاوه بر اینکه به سود اقتصادی می‌رسند از آثار تاریخی ارزشمند نیز حفاظت می‌کنند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *