پست وبلاگ

بیمه سایبری و تهدیدات اینترنتی

به گزارش اکوتو ، یک شرکت بیمه برای اولین بار ریسک های اینترنتی و تهدیدات سایبری را پوشش می دهد. شرکت بیمه آمریکایی “چاب” قصد دارد با پوشش ریسک سایبری برای مشتریان انگلیسی تا سقف ۵۰ هزار پوند، غرامت تهدیدات اینترنتی و نقض حریم شخصی در دنیای مجازی را بپردازد.

امروزه صنعت بیمه جهانی در پی همگام شدن با خطرهایی است که از دنیای مجازی به وجود می آیند. طبق گزارش های انجمن بیمه بریتانیا ۸۰ درصد کسب و کار شرکت های بزرگ از ناکارآمدی سیستم های متصل به شبکه اینترنتی در سال گذشته آسیب دیدند و تنها کمتر از ۱۰ درصد از این شرکت ها تحت پوشش بیمه سایبری قرار داشتند.

سیاست جدید این شرکت بیمه برای ارئه خدمات نوین پوشش ریسک در حالی است که غرامت هزینه از دست دادن شغل به دلیل حملات سایبری و یا دستگیری غیرقانونی به جرایم اینترنتی نیز در این طرح پرداخت خواهد شد.

رئیس بخش استراتژی انجمن بیمه بیریتانیا در این باره می گوید: مدتی است که شرکت های بیمه رشد ریسک سایبری را رصد می کنند هم چنین بالا رفتن آگاهی عمومی از تأثیرات تهدیدهای اینترنتی و هک شدن اطلاعات موجب شده تا شرکت های بیمه همگام با ریسک های دنیای مجازی خدمات پوششی مناسبی را برای مردم و کسب و کارهای آنلاین ارئه دهند.

این شرکت با باور به اینکه خدمات بیمه، به منظور یاری افراد برای بازگشتن به زندگی قبل از وقوع حادثه صورت می گیرد، تصمیم به فروش پوشش ریسک دنیای مجازی کرده است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *